PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsza fabryka DesleeClama w Segro Business Park Łódź

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 wrz 2015 12:32

Pierwsza fabryka DesleeClama w Segro Business Park Łódź fot. Segro Business Park Łódź

We wrześniu br. firma DesleeClama, producent włókien do materacy, otworzył swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu Segro w Łodzi.

REKLAMA

W czerwcu br. firma wynajęła ostatnią wolną powierzchnię w Segro Business Park Łódź. Obecnie trwają prace adaptacyjne mające na celu odpowiednie przygotowanie powierzchni dla nowego najemcy. Całość wynajętej powierzchni to 3,3 tys, mkw., z czego część zostanie dostosowana do działalności produkcyjnej i na cele biurowo-socjalne. Rozpoczęcie działalności w budynku planowane jest na początku października.

Będzie to pierwsza siedziba firmy w Polsce. Grupa DesleeClama została założona w 1928 roku w Belgii, jako rodzinna firma specjalizująca się w produkcji materacy. Obecnie producent oferuje nie tylko materace, ale również przedstawia swoim klientom pełen zakres rozwiązań stosowanych w sypialniach, które uwzględniają najnowsze tendencje rynkowe. DesleeClama posiada biura sprzedaży i zakłady produkcyjne na terenie pięciu kontynentów, zatrudnia ponad 950 pracowników, a ich roczne obroty wynoszą ok. 100 mln euro.

W transakcji najmu pośredniczyła firma CBRE. - Łódź jest doskonałym miejscem dla nowych inwestorów z sektora produkcyjnego, którzy chcą się rozwijać w Polsce. Dzięki elastyczności Segro, które zapewniło wszelkie wymogi, co do dopasowania powierzchni w bardzo krótkim czasie, udało nam się sfinalizować transakcję z firmą DesleeClama – komentuje Małgorzata Czepel, Property Negotiator CBRE.

– Cieszymy się, że firma DesleeClama decydując się na ekspansję na terenie Polski wybrała kompleks Segro na swoją siedzibę. Obecnie przygotowujemy obiekt tak, aby w pełni sprostał wszelkim wymaganiom firmy, zapewniając warunki do produkcji i magazynowania komponentów do materacy – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Segro Business Park Łódź oferuje najemcom powierzchnie magazynowe, cross-dockowe, a także moduły small business unit, zaczynające się od 750 mkw. Park usytuowany na działce o powierzchni 13,5 ha może docelowo zaoferować ponad 55 tys. mkw. powierzchni dla najemców. Kompleks zlokalizowany jest w samym sercu Polski, w obrębie dzielnicy przemysłowej Widzew, która oddalona jest o 6 km na wschód od centrum miasta. W pobliżu parku znajduje się autostrada A2 (15 km) a także autostrada A1 (2 km), co umożliwia połączenia we wszystkich kierunkach kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA