PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsza fabryka DesleeClama w Segro Business Park Łódź

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 wrz 2015 12:32

Pierwsza fabryka DesleeClama w Segro Business Park Łódź fot. Segro Business Park Łódź

We wrześniu br. firma DesleeClama, producent włókien do materacy, otworzył swój nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu Segro w Łodzi.

REKLAMA

W czerwcu br. firma wynajęła ostatnią wolną powierzchnię w Segro Business Park Łódź. Obecnie trwają prace adaptacyjne mające na celu odpowiednie przygotowanie powierzchni dla nowego najemcy. Całość wynajętej powierzchni to 3,3 tys, mkw., z czego część zostanie dostosowana do działalności produkcyjnej i na cele biurowo-socjalne. Rozpoczęcie działalności w budynku planowane jest na początku października.

Będzie to pierwsza siedziba firmy w Polsce. Grupa DesleeClama została założona w 1928 roku w Belgii, jako rodzinna firma specjalizująca się w produkcji materacy. Obecnie producent oferuje nie tylko materace, ale również przedstawia swoim klientom pełen zakres rozwiązań stosowanych w sypialniach, które uwzględniają najnowsze tendencje rynkowe. DesleeClama posiada biura sprzedaży i zakłady produkcyjne na terenie pięciu kontynentów, zatrudnia ponad 950 pracowników, a ich roczne obroty wynoszą ok. 100 mln euro.

W transakcji najmu pośredniczyła firma CBRE. - Łódź jest doskonałym miejscem dla nowych inwestorów z sektora produkcyjnego, którzy chcą się rozwijać w Polsce. Dzięki elastyczności Segro, które zapewniło wszelkie wymogi, co do dopasowania powierzchni w bardzo krótkim czasie, udało nam się sfinalizować transakcję z firmą DesleeClama – komentuje Małgorzata Czepel, Property Negotiator CBRE.

– Cieszymy się, że firma DesleeClama decydując się na ekspansję na terenie Polski wybrała kompleks Segro na swoją siedzibę. Obecnie przygotowujemy obiekt tak, aby w pełni sprostał wszelkim wymaganiom firmy, zapewniając warunki do produkcji i magazynowania komponentów do materacy – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Segro Business Park Łódź oferuje najemcom powierzchnie magazynowe, cross-dockowe, a także moduły small business unit, zaczynające się od 750 mkw. Park usytuowany na działce o powierzchni 13,5 ha może docelowo zaoferować ponad 55 tys. mkw. powierzchni dla najemców. Kompleks zlokalizowany jest w samym sercu Polski, w obrębie dzielnicy przemysłowej Widzew, która oddalona jest o 6 km na wschód od centrum miasta. W pobliżu parku znajduje się autostrada A2 (15 km) a także autostrada A1 (2 km), co umożliwia połączenia we wszystkich kierunkach kraju.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA