PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwszy najemca nowej hali magazynowej w KSSE

  • Autor: PAP
  • 30 paź 2017 09:46

Pierwszy najemca nowej hali magazynowej w KSSE Fot. shutterstock

Pierwszym najemcą nowej hali magazynowo-produkcyjnej zbudowanej przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie w parku przemysłowym na terenie tamtejszej strefy ekonomicznej została firma Steriservice.

REKLAMA

Jak poinformował w piątek częstochowski magistrat, firma Steriservice uzyskała właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie. Będzie pierwszym najemcą nowej hali magazynowo-produkcyjnej zbudowanej przez należącą do miasta ARR na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Hala powstała na wchodzącej w skład KSSE nieruchomości przy ul. Ekonomicznej, na tzw. terenie inwestycyjnym "Skorki". Ma łączną powierzchnię najmu 3,7 tys. mkw. - to przestrzeń magazynowo-produkcyjna z zapleczem socjalno-biurowym. Budowa hali została już zakończona. Obecnie trwają prace związane z porządkowaniem i zagospodarowaniem terenu.

- Decyzja o budowie nowej hali dla potrzeb inwestorów okazała się strzałem w dziesiątkę - ocenił, cytowany w informacji miasta, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Przygotowane powierzchnie, których najemcy będą mogli korzystać ze strefowych zwolnień podatkowych, są dodatkowym magnesem dla firm; jak się okazuje - także tych inwestujących w innowacyjne technologie - uznał.

Taką działalność będzie tam prowadziła spółka Steriservice, mająca dotychczas swoją siedzibę przy częstochowskiej ul. Traugutta. W jednym z modułów nowej hali - zgodnie z informacją KSSE - będzie ona wykonywała usługi sterylizacji wyrobów medycznych przy zastosowaniu nowoczesnej technologii.

Miasto akcentuje, że inwestor dołączy do licznego w Częstochowie grona rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw z polskim kapitałem. KSSE podała, że w związku z inwestycją na terenie strefy firma planuje zatrudnienie co najmniej 10 nowych pracowników oraz poniesienie wydatków inwestycyjnych o łącznej wartości prawie 11 mln zł.

Jeszcze poprzednie władze KSSE wskazywały, że starają się budować ofertę dla małych i średnich firm; w minionych latach takie przedsiębiorstwa stanowiły blisko połowę nowych inwestorów w tej strefie.

W ostatnich tygodniach prezes KSSE Janusz Michałek szacował, że strefa zamknie 2017 r. liczbą ok. 40 pozyskanych projektów o rekordowej wartości przeszło 3 mld zł. Dzięki nowym inwestycjom powstanie co najmniej 1,4 tys. miejsc pracy.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich stref pod względem liczby inwestycji - ponad 220 firm polskich i zagranicznych realizuje tu projekty, warte ponad 24 mld zł, dające zatrudnienie ponad 60 tys. osób. KSSE zajmuje ponad 2,6 tys. ha w 45 gminach w woj. śląskim, opolskim i małopolskim. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA