PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pinnacle nie rezygnuje z Polski

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 02 lip 2015 11:21

Pinnacle nie rezygnuje z Polski Fot. Fotolia

Choć ostatnio o firmie Pinnacle było cicho w mediach nie oznacza to, że zamierza ona rezygnować z ambitnych planów inwestycyjnych. Jak dowiedział się Propertynews.pl, Grupa przymierza się do budowy m.in. centrów handlowych.

REKLAMA

W tym momencie firma pracuje nad stworzeniem projektów noszących nazwę City Flex. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Piotr Klank z Pinnacle, będą to centra przemysłowo-biurowe zlokalizowane w południowej Polsce, głównie na Górnym Śląsku.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem pięciu inwestycji w Gliwicach, Katowicach, Bytomiu i Sosnowcu. Pinnacle pracuje nad uzyskaniem pozwoleń na budowę. Jak dodaje Klank, uda się je uzyskać prawdopodobnie w III kwartale br.

W dalszej perspektywie Pinnacle analizuje możliwość wejścia w rynek handlowy. Chodzi o budowę niewielkich projektów typu convenience. W tym momencie Piotr Klank nie podaje jednak żadnych szczegółów. Firma nastawia się bowiem na inwestycje w segmencie przemysłowym.

Inwestycja w Gliwicach powstanie przy ul. Pszczyńskiej 306. Powierzchnia najmu poszczególnych jednostek biznesowych wyniesie od 600 mkw. do 18 tys. mkw. Łącznie powstać może nawet 34 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. W ramach parku stworzone zostaną trzy oddzielne budynki.

Projekt Katowice I przy ul. Miedzianej może dostarczyć na rynek prawie 92 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Jednostki najmu będą mieścić się między 600 a 41 tys. mkw. Inwestycja powstanie tuż przy centrum handlowym Ikea. Projekt zakłada realizację nawet 7 budynków, przy czym 2 zapełnione zostaną wyłącznie biurami. 

Druga inwestycja w Katowicach będzie zlokalizowana przy ul. Lwowskiej. Zaoferuje ponad 18 tys. mkw. powierzchni. Powierzchnia jednostki najmu będzie wahać się od 600 do 11 tys. mkw. Powierzchnie przemysłowe powstaną w trzech oddzielnych budynkach. Biura o powierzchni 600 mkw. w dwóch samodzielnych projektach.

Projekt w Bytomiu ma być największym z obecnych planowanych przez Pinnacle. Powstanie w nim nawet 113 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Jednostki najmu wyznaczono na od 600 do 55 tys. mkw. Obiekty powstaną tuż obok centrum handlowego M1. W skład inwestycji wejdą cztery duże budynki.

Piąta inwestycja zlokalizowana będzie w Sosnowcu przy ul. Baczyńskiego. Zaoferuje łącznie 16,4 tys. mkw. w jednostkach od 600 do 11,4 tys. mkw. Powstaną one w dwóch budynkach.

Firma Pinnacle została założona w 2001 roku. Od tego momentu zbudowała prawie 480 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA