PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pinnacle nie rezygnuje z Polski

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 02 lip 2015 11:21

Pinnacle nie rezygnuje z Polski Fot. Fotolia

Choć ostatnio o firmie Pinnacle było cicho w mediach nie oznacza to, że zamierza ona rezygnować z ambitnych planów inwestycyjnych. Jak dowiedział się Propertynews.pl, Grupa przymierza się do budowy m.in. centrów handlowych.

REKLAMA

W tym momencie firma pracuje nad stworzeniem projektów noszących nazwę City Flex. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Piotr Klank z Pinnacle, będą to centra przemysłowo-biurowe zlokalizowane w południowej Polsce, głównie na Górnym Śląsku.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem pięciu inwestycji w Gliwicach, Katowicach, Bytomiu i Sosnowcu. Pinnacle pracuje nad uzyskaniem pozwoleń na budowę. Jak dodaje Klank, uda się je uzyskać prawdopodobnie w III kwartale br.

W dalszej perspektywie Pinnacle analizuje możliwość wejścia w rynek handlowy. Chodzi o budowę niewielkich projektów typu convenience. W tym momencie Piotr Klank nie podaje jednak żadnych szczegółów. Firma nastawia się bowiem na inwestycje w segmencie przemysłowym.

Inwestycja w Gliwicach powstanie przy ul. Pszczyńskiej 306. Powierzchnia najmu poszczególnych jednostek biznesowych wyniesie od 600 mkw. do 18 tys. mkw. Łącznie powstać może nawet 34 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. W ramach parku stworzone zostaną trzy oddzielne budynki.

Projekt Katowice I przy ul. Miedzianej może dostarczyć na rynek prawie 92 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Jednostki najmu będą mieścić się między 600 a 41 tys. mkw. Inwestycja powstanie tuż przy centrum handlowym Ikea. Projekt zakłada realizację nawet 7 budynków, przy czym 2 zapełnione zostaną wyłącznie biurami. 

Druga inwestycja w Katowicach będzie zlokalizowana przy ul. Lwowskiej. Zaoferuje ponad 18 tys. mkw. powierzchni. Powierzchnia jednostki najmu będzie wahać się od 600 do 11 tys. mkw. Powierzchnie przemysłowe powstaną w trzech oddzielnych budynkach. Biura o powierzchni 600 mkw. w dwóch samodzielnych projektach.

Projekt w Bytomiu ma być największym z obecnych planowanych przez Pinnacle. Powstanie w nim nawet 113 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Jednostki najmu wyznaczono na od 600 do 55 tys. mkw. Obiekty powstaną tuż obok centrum handlowego M1. W skład inwestycji wejdą cztery duże budynki.

Piąta inwestycja zlokalizowana będzie w Sosnowcu przy ul. Baczyńskiego. Zaoferuje łącznie 16,4 tys. mkw. w jednostkach od 600 do 11,4 tys. mkw. Powstaną one w dwóch budynkach.

Firma Pinnacle została założona w 2001 roku. Od tego momentu zbudowała prawie 480 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA