PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Piotrków Trybunalski wraca do łask logistyków

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 paź 2013 12:07

Piotrków Trybunalski wraca do łask logistyków

Jeszcze kilka lat temu obiekty magazynowe w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego skutecznie przyciągały najemców. Spowolnienie gospodarcze oraz zmiana w układzie dróg w regionie poprzez oddanie do użytku węzła Stryków spowodowało, że w ostatnich latach lokalizacja ta traciła na atrakcyjności.

REKLAMA

- Wskaźnik pustostanów sięgał nawet 30 proc. Popyt z Piotrkowa Trybunalskiego przejęły projekty zlokalizowane przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2, na terenie gminy Stryków - mówi Renata Osiecka, partner zarządzająca, Axi Immo. 

Dodaje, że mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją jaka miała miejsce w regionie Warszawy, gdzie w wyniku otwarcia autostrady A2 popyt z Błonia (zlokalizowanego przy drodze krajowe nr 2), „odpłynął" do Pruszkowa.

W efekcie wysokich pustostanów w parkach magazynowych w Błoniu stawki czynszu spadły, co ponownie przyciągnęło wybraną grupę klientów. Najlepszym tego potwierdzeniem była 1 połowa br. gdzie w regionie Warszawy zostało wynajętych ponad 260 tys. mkw. z czego blisko 60 proc. w Błoniu.
 
- Podobnie w ostatnich miesiącach kształtuje się sytuacja w Piotrkowie Trybunalskim. Ostatni kwartał był bardzo udany, podpisane zostały nowe umowy na ponad 25 tys. mkw. Lokalizacja powraca do łask ze względu na bardzo atrakcyjne stawki czynszów. Za mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w regionie trzeba zapłacić efektywnie nie więcej niż 1,9 -1,95 euro za mkw. Jest to mniej o 0,5 - 0,7 euro w porównaniu z cenami w parkach magazynowych w Strykowie, a nawet 1 euro w przypadku obiektów w Łodzi - podsumowuje Renata Osiecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA