PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKP SA podpisały list w sprawie centrum logistycznego w Koninie

  • Autor: PAP
  • 19 sty 2018 14:53

PKP SA podpisały list w sprawie centrum logistycznego w Koninie

PKP SA wspólnie z miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto podpisały list intencyjny o współpracy przy realizacji projektu logistycznego. To pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego w Koninie - poinformowały PKP SA w piątkowym komunikacie.

REKLAMA

Jak informują PKP SA, kolejowa spółka dysponuje w tym mieście ok. 4,8-hektarową nieruchomością o potencjale transportowo-logistycznym.

"PKP SA stale angażuje się w rozwój kolejowych przewozów towarowych. Zależy nam na budowie łańcuchów dostaw, które będą opierały się o przyjazne środowisku formy transportu. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zagospodarowaniu wybranych nieruchomości na potrzeby szeroko rozumianego rynku TSL (Transport - Spedycja - Logistyka)" - powiedział, cytowany w komunikacie, członek zarządu PKP SA Mirosław Antonowicz.

"Chcemy także wspierać rozwój przewozów intermodalnych, dlatego włączamy się w projekty dotyczące budowy infrastruktury terminalowej. Podpisanie listu intencyjnego i inwestycja w Koninie mają być kolejnym krokiem w tym kierunku" - dodał.

"Planowany przez PKP SA terminal z pewnością w dużym stopniu zaspokoi więc zapotrzebowanie przedsiębiorstw na usługi logistyczne, skróci czas dostaw towarów i przyniesie korzyści firmom. To również kolejny impuls rozwojowy dla miasta, który pozytywnie wpłynie na całą konińską gospodarkę" - zaznaczył, cytowany w komunikacie, prezydent Konina Józef Nowicki.

Zgodnie z zapisami listu intencyjnego Wielkopolskie Centrum Logistycznym Konin - Stare Miasto SA (WCL) deklaruje udział finansowy w planowanej inwestycji. Miasto Konin zobowiązało się natomiast aktywnie wspierać działania PKP SA i WCL, m.in. w zakresie uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji, zapewnienia optymalnego połączenia terminala z jego otoczeniem komunikacyjnym oraz promowania ekologicznych form transportu.

PKP SA informowały już wcześniej, że zamierzają zbudować na własnych działkach sieć centrów logistycznych w całej Polsce. Kolejowa spółka zamierza inwestycje realizować samodzielnie, lub we współpracy z partnerami.

Na początku tego tygodnia PKP SA i Poczta Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w sektorze logistyki. Chodzi o współpracę w szeroko rozumianym rynku e-commerce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA