PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PointPark Propertis chce podwoić swoje portfolio

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lis 2013 13:39

PointPark Propertis chce podwoić swoje portfolio

PointPark Properties (P3), po przejęciu przez dwie światowe firmy inwestycyjne - TPG i Ivanhoé Cambridge, przymierza się do kupowania terenów i gotowych obiektów pod nowe inwestycje magazynowe w Polsce i krajach Europy Wschodniej. - Chcemy zwiększyć nasze portfolio dwukrotnie w ciągu kilku najbliższych lat - zapowiedział Ian Worboys, CEO P3.

REKLAMA

- Zmiana właściciela daje nam ogromne możliwości. Dzięki naszemu obecnemu bankowi gruntów, chcemy w Polsce inwestować w najatrakcyjniejsze tereny pod inwestycje magazynowe - zapowiedział Ian Worboys. - Wrocław, Śląsk i Warszawa w lokalizacji miejskiej to dla nas najbardziej perspektywiczne kierunki inwestycji. Rozpatrujemy też tereny w okolicach Łodzi i Strykowa - powiedział Andrzej Wroński, Country Head Poland.

Firma planuje też dalszy rozwój w Mszczonowie i Poznaniu. Uzyskała właśnie pozwolenie na budowę czterech budynków na terenie Point Park Poznań.

P3 w pierwszych trzech kwartałach tego roku podpisała w Polsce umowy na ponad 45 000 mkw. powierzchni magazynowych. Rozpoczęła też budowę centrum logistycznego dla PF Logo Express. Powstaje właśnie pierwszy obiekt o łącznej powierzchni 26 743 mkw. Łącznie PF Logo Express wynajął ponad 50 000 mkw. w Point Park Poznań.

PointPark posiada zasoby magazynowe na terenie 8 krajów europejskich: od Hiszpanii przez Bułgarię do Rumunii. Według Iana Worboysa w najbliższym czasie należy spodziewać się wzrostu popytu na powierzchnie magazynowe, w związku z dynamicznym rozwojem e-handlu. - Potrzeba coraz więcej magazynów dla firm odzieżowych, które prowadzą sprzedaż w sieci i otrzymują ogromne ilości zwrotów. Dlatego dynamicznie rozwijają się małe centra logistyczne, takie jak np. ukończone właśnie przez nas centrum w Bratysławie o powierzchni 4000 mkw.

Ian Worboys zapowiedział, że P3 przymierza się do budowy spekulacyjnej - na razie głównie poza Polską, w Czechach i na Słowacji oraz w Niemczech.

P3 to wyspecjalizowany inwestor, deweloper i zarządca obiektów magazynowych. Aktywa firmy obejmują 48 magazynów o łącznej powierzchni 1,46 mln mkw. oraz bank gruntów, umożliwiający budowę ponad 590 tys. mkw. powierzchni magazynowej na terenie całej Europy. W portfolio spółki 60 proc. stanowią obiekty w Europie Zachodniej, 35 proc w Europie Centralnej, 5 proc. natomiast stanowią grunty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA