PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PointPark z perspektywą budowy kolejnych 320 tys. mkw. powierzchni magazynowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 mar 2014 08:18

Firma PointPark Properties zamierza wykorzystać sprzyjającą koniunkturę na rynku logistycznym. W dwóch posiadanych przez spółkę parkach magazynowych może powstać kolejne 323 tys. mkw. powierzchni. Firma szykuje także zupełnie nowe inwestycje.

REKLAMA

- Codziennie rozmawiamy z najemcami i staramy się precyzyjnie poznawać ich potrzeby. Nasze oba parki magazynowe - PointPark Mszczonów oraz PointPark Poznań dysponują potencjałem rozbudowy o odpowiednio: dodatkowe ponad 230 tys. mkw. powierzchni w przypadku Mszczonowa i ponad 93 tys. mkw. w Poznaniu - mówi Piotr Wąs, Leasing and Development Director, PointPark Properties.

- W najbliższym czasie rozważamy także realizację nowych inwestycji, głównie na terenie prężnie rozwijających się rynków Wrocławia, Poznania, Górnego Śląska oraz Warszawy. Wszystkie nasze plany ukierunkowane są na rozwój, tak aby móc odpowiadać na potrzeby najemców na wszystkich kluczowych rynkach regionalnych w naszym kraju - dodaje Piotr Wąs.

Firma PointPark Properties prowadzi obecnie działalność w 11 krajach.

- W całej Europie posiadamy 49 obiektów o łącznej powierzchni ponad 1,57 mln mkw.; zajmuje je ponad 90 najemców - mówi Peter Becar, Managing Director CEE, PointPark Properties

- Zaletą Polski jako największego rynku w Europie Środkowo-Wschodniej, zarówno pod względem powierzchni (prawie 8 milionów mkw.), jak i liczby mieszkańców (prawie 40 milionów) jest jego efektywność wynikająca z najniższego w regionie poziomu stawek najmu. Wciąż, to właśnie Polska, w porównaniu z innymi krajami, cieszy się największym zainteresowaniem najemców i inwestorów branży nieruchomościowej. Biorąc pod uwagę rynek wynajmu, 2013 był najlepszym rokiem dla Europy Środkowo-Wschodniej, co pokazuje zwiększone zainteresowanie całym tym regionem - podsumowuje P.Becar.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA