PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska fabryka w rękach funduszu nieruchomościowego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 sty 2017 15:57

Polska fabryka w rękach funduszu nieruchomościowego Inalfa

Exeter Property Group, amerykańska firma specjalizująca się w akwizycjach, wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami logistycznymi i przemysłowymi zakupiła za 8,5 mln euro zakład Inalfa Roof Systems o powierzchni 9 315 mkw. w Białężycach.

REKLAMA

Inalfa Roof Systems jest jednym z największych dostawców szyberdachów na świecie. Zajmuje się projektowaniem, udoskonalaniem i składaniem systemów dachowych dla przemysłu automotive. Siedziba główna znajduje się w Holandii, a fabryki Inalfa Roof Systems są obecne na całym świecie, min. w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Chinach.

Polska fabryka o powierzchni 9 315 mkw. została otwarta w 2014 roku w miejscowości Białężyce, niedaleko Wrześni w województwie wielkopolskim w środkowo-zachodniej Polsce, około 50 km od Poznania. Nieruchomość jest w trakcie rozbudowy i do końca 2 kwartału 2017 powinna dysponować kolejnymi 2 800 mkw. powierzchni. Strategiczne położenie fabryki zapewniające łatwy dostęp do autostrady A2 jest jedną z głównych zalet tej nieruchomości. Odległość pomiędzy Wrześnią a Warszawą jest prawie taka sama jak dystans pomiędzy Wrześnią a Berlinem (około 300 km).

- Przedmiotowa transakcja jest zgodna z polityką naszej firmy zakładającą konstruowanie zróżnicowanego portfela wysokiej jakości nieruchomości zapewniającego najlepsze rezultaty na rynku i dostosowane do ryzyka zwroty z inwestycji. Dzięki swojej doskonałej lokalizacji oraz atrakcyjnemu profilowi działalności, Inalfa Roof Systems będzie ciekawą alternatywą w portfolio Exeter Property Group. Cieszymy się, że w skład transakcji wchodzi również rozbudowa Inalfy w dwóch fazach. To z pewnością pozwoli osiągnąć wyższą stopę zwrotu z inwestycji - powiedział Waldemar Grabka, Investment Officer CEE, Exeter.

- Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować Exeter Property Group w tej transakcji. Potwierdza ona, że umowy najmu typu Triple Net Lease dla renomowanych najemców pozostają najbardziej pożądanymi produktami inwestycyjnymi na rynku inwestycyjnym CEE gdzie częściej spotykane są krótsze umowy najmu. Ta teza sprawdza się we wszystkich sektorach i w szerokiej gamie typów nieruchomości. Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z firmą Exeter Property Group w przyszłości - dodał Roy Levine, Investment Properties Consultant, CBRE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA