PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska firma zbuduje fabrykę przyszłości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 gru 2015 11:25

Polska firma zbuduje fabrykę przyszłości Fot. Fotolia

Międzynarodowe konsorcjum firm i instytutów badawczych, w składzie którego znalazła się polska firma IT - Transition Technologies stworzy fabrykę przyszłości.

REKLAMA

Improve to innowacyjny na skalę światową projekt, którego celem jest zamodelowanie cyfrowego ekwiwalentu fabryki przyszłości – przy wykorzystaniu technologii monitorowania i diagnostyki w kierunku nowoczesnego systemu wsparcia podejmowania decyzji. Dzięki temu fabryki będą bardziej wydajne i efektywne oraz zdolne do większej samokontroli i lepszej interakcji z człowiekiem. Projekt realizowany jest w ramach unijnego programu Horyzont 2020, zaś budżet projektu wynosi 4,1 mln euro.

Światowy przemysł od wielu lat boryka się z problemem optymalizacji produkcji, lepszego wykorzystania zasobów jak i samego funkcjonowania fabryk w kontekście rosnącej złożoności systemów oraz szybko zmieniających się potrzeb konsumentów. Nowa era industrializacji jak i rozwój technologii informatycznych pozwoliła na poszukiwanie nowych sposobów i stawienie czoła tym wyzwaniom. Międzynarodowe konsorcjum firm i instytutów badawczych z Europy, w skład którego weszła polska firma technologiczna Transition Technologies produkująca od 24 lat systemy IT dla największych światowych firm przemysłowych i energetycznych, chcą temu zadaniu podołać. Na ten cel otrzymali pierwszą turę unijnego dofinansowania w ramach programu Horyzont 2020.

Czym będzie fabryka przyszłości?

Projekt opiera się na unikalnym połączeniu kilku podejść do modelowania pracy urządzeń, ich diagnostyki, wykrywania anomalii oraz symulacji i optymalizacji pracy wraz z niezbędną wiedzą ekspercką, które w konsekwencji mają pozwolić na stworzenie idealnego modelu funkcjonowania fabryk. W rezultacie takiego połączenia będzie można analizować i przewidywać awarie oraz informować o konieczności wymiany danych podzespołów jeszcze przed wystąpieniem usterki.

Na końcu stworzony model ma również rozpoznawać główną przyczynę powstania ewentualnej awarii. Fabryka taka ma, więc być na tyle inteligentna, aby mogła sama kontrolować zachodzące w niej procesy. Całość oparta zostanie na wykorzystaniu odpowiednich sensorów, które będą przekazywać dane a zintegrowany system będzie je analizować i dostarczać odpowiednie dane do zarządców fabryk.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA