PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska logistyka przed międzynarodową szansą

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 maj 2014 12:44

Polska logistyka przed międzynarodową szansą

Błyskawiczny rozwój sektora e-commerce wpływa na ciągły wzrost znaczenia rynku przesyłek ekspresowych. - Dla nas to okazja do nowych inwestycji i zupełnie nowych szans na rynku - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Poland.

REKLAMA

Jednym z głównych miejsc do rozwoju w branży logistycznej jest obsługa przesyłek międzynarodowych. - Segment ten odznacza się dwucyfrowym wskaźnikiem wzrostu - tłumaczy Tomasz Buraś. Jak dodaje prezes DHL Express Polska, taki trend wpływa na strategię rozwoju firmy. - Zdecydowanie planujemy rozwój naszej infrastruktury w perspektywie średnio- i długoterminowej - tłumaczy.

Takie zmiany wiążą się z zapewnieniem najemcom logistycznym odpowiedniej powierzchni magazynowej. - DHL Express użytkuje obiekty specjalistyczne, wyposażone w odpowiednią infrastrukturę i urządzenia techniczne, o odpowiedniej konstrukcji i spełniające konkretne funkcje logistyczne - tłumaczy Buraś.

Z powodu powyższych czynników DHL zmuszone jest do realizacji projektów typu BTS lub też gruntownego przystosowania już istniejących magazynów. - Obiekty spełniające nasze wymagania nie są niestety dostępne na rynku, a te istniejące nie spełniają tych warunków, dlatego za każdym razem są budowane według naszych wskazań lub są pod nie modyfikowane - dodaje.

Jak zaznacza Tomasz Buraś, DHL Express podejmuje działania mające na celu wsparcie polskich eksporterów i importerów. - DHL Express przewozi rosnące ilości przesyłek polskich klientów, prowadzących działalność eksportową i importową na wszystkich rynkach na świecie, w tym na rynkach Europy Środkowo-Wchodniej oraz Europy Zachodniej i Rosji - podsumowuje prezes zarządu firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mateusz 2014-08-20 11:39:04
    W firmach logistycznych, transportowych warto zainwestować w oprogramowanie specjalistyczne. Może ono nie tylko ułatwić i przyspieszyć pracę, ale również zwiększyć jej wydajność i zyski. Odkąd mam w firmie takie oprogramowanie (soot.pl) moja działalność znacznie się rozwinęła :)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA