PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska ma szansę stać się częścią nowego jedwabnego szlaku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lis 2015 10:25

Polska ma szansę stać się częścią nowego jedwabnego szlaku Jakub Garstka, pełnomocnik zarządu ds. logistyki, Hatrans

Uruchomienie połączenia między Polską a Chinami to jeden z ważnych etapów wzrostu międzynarodowego znaczenia kraju w logistyce. - Kolej może ożywić rynek - mówił podczas Property Forum Łódź Jakub Garstka, pełnomocnik zarządu ds. logistyki Hatrans.

REKLAMA

Jak tłumaczył Jakub Garstka, największym problemem kolei w Polsce jest szybkość. - Bardzo smutne jest to, że pokonanie 360 km zajmuje co najmniej 18 godzin - mówił podczas Property Forum.

Dlatego, zdaniem przedstawiciela Hatrans, konieczne są inwestycje w tabor oraz poprawę stanu szyn kolejowych. O ile dystrybucja na terenie Polski dość mocno cierpi na prędkości przewozu, o tyle w obliczu transportu długodystansowego przestaje mieć to znaczenie.

- Odległość 10 tys. kilometrów dzielącą Polskę od Chin nasze pociągi pokonują w 11 dni. Kolej na trasie, pomijając Polskę, jest w dobrym stanie. Taka długość transportu oznacza, że możemy być konkurencji np. w stosunku do transportu morskiego - dodaje Garstka.

Jak zauważa przedstawiciel Hatrans, przewóz towarów drogą morską z Chin zajmuje co najmniej 3 tygodnie. Przewóz lotniczy jest szybszy, ale znacznie droższy. - Mimo wszystko 11 dni pozwala nam na przewożenie np. żywności. To oznacza olbrzymi potencjał - dodaje Jakub Garstka.

- Polska ma szansę stać się częścią nowego jedwabnego szlaku. My sami widzimy potencjał nawet na 120 kontenerów w transporcie. Mamy także olbrzymie możliwości eksportu towarów z China na Zachód - podsumowuje Garstka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA