PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska największym prodecentem AGD w Europie

  • Autor: PAP
  • 13 lut 2015 07:51

Polska jest europejskim liderem w produkcji i eksporcie sprzętu AGD - powiedział w czwartek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński w fabryce Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach (wielkopolskie).

REKLAMA

Minister uczestniczył w otwarciu nowej linii produkcyjnej w fabryce. Działający od 2010 r. zakład zatrudnia 4 tys. pracowników."To było dobre pięć lat i dla Wronek, i dla Samsunga. Dzięki także tej inwestycji wyszliśmy na pierwsze miejsce w Europie w produkcji i w eksporcie sprzętu AGD, wyprzedzając, ku ich zdumieniu, Włochów. Co ważne, w pralkach i lodówkach 53 proc. komponentów w produkcie finalnym pochodzi z polskiej przestrzeni gospodarczej. Stawiamy przed sobą wspólne zadanie i po stronie Samsunga, i po stronie polskiego rządu, żeby zwiększyć ten udział do 70-80 proc." - mówił.

Według koncernu fabryka we Wronkach ma jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych pralek i lodówek w branży. Produkty trafiają do wszystkich krajów europejskich oraz m.in. do północnej Afryki i na Bliski Wschód. Jak podał Samsung, dzięki zainwestowaniu w grudniu ub.r. w rozwój zakładu ok. 80 mln zł, z początkiem roku można było uruchomić produkcję nowych modeli.

Wicepremier podkreślił wagę współpracy firmy w zakresie prac badawczo-rozwojowych z Politechniką Poznańską. "Chcemy rozbudowywać część poświęconą badaniom i rozwojowi, zacieśniać współpracę Politechniki z Samsungiem. (...) Nowoczesne państwo, samorząd powinny dać nowoczesnej przedsiębiorczości, nowoczesnej gospodarce kadry, stąd cieszę się, że Samsung także inwestuje, rozbudowuje kontakty ze szkołami średnimi, z uczelniami" - powiedział."Bardzo liczę na rozwijanie kontaktów z Samsungiem, na nowe fabryki, nowe techniki, nowe technologie i na strategiczną współpracę. Myślę, że nasz partner z Korei nie zawiódł się na Polsce i Polakach. My Polacy, my Koreańczycy - możemy powiedzieć - że razem możemy więcej" - dodał.

Samsung Electronics Poland Manufacturing chce do 2016 r. zwiększyć moce produkcyjne i rozszerzyć asortyment produkowanych we Wronkach pralek i lodówek. Zaplanowano m.in. gruntowną modernizację linii produkcji lodówek, zakup nowych urządzeń i form, rozbudowę infrastruktury magazynowej. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 387,5 mln zł; w ramach tej kwoty w grudniu 2014 r. zainwestowano w rozwój zakładu blisko 80 mln zł, dzięki czemu na początku 2015 r. zaczęto produkcję siedmiu nowych modeli lodówek i dwóch modeli pralek.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA