PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska Wschodnia ma potencjał

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 wrz 2015 11:39

Polska Wschodnia ma potencjał Piotr Wąs, P3

Wschód Polski pozostaje wciąż względnie niezagospodarowany, jeśli chodzi o inwestycje magazynowo-przemysłowe. - Wraz z dalszą rozbudową infrastruktury w tej części kraju, będzie rósł również potencjał tego regionu - tłumaczy Piotr Wąs, Leasing and Development Director, P3 Logistic Parks.

REKLAMA

- Wschód Polski, w porównaniu z resztą kraju, posiada niewielką liczbę centrów logistyczno – magazynowych. Obserwujemy jednak aktywność deweloperów, która koncertuje w tej części kraju na obszarze podkarpacia i rynku lubelskiego - tłumaczy przedstawiciel P3.

Z raportów rynkowych podsumowujących pierwsze półrocze 2015 roku wynika, że podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej w tym regionie to obecnie ponad 90 tys. mkw., a w budowie pozostaje niemal 100 tys. mkw. - Z powyższych danych widać, że w bliskiej przyszłości podaż powierzchni magazynowej wzrośnie w tym regionie o 100% w stosunku do istniejących zasobów - dodaje Jarosław Wąs.

- Popyt na magazyny zgłaszany jest przez lokalne firmy i duże międzynarodowe koncerny, które wybrały wschodnią Polskę na lokalizacje swoich zakładów produkcyjnych. W związku ze swoim rozwojem firmy te potrzebują większej powierzchni pod magazynowanie swoich produktów. Zainteresowanie wynajęciem powierzchni magazynowej w tej części kraju wyrażają również operatorzy logistyczni, którzy poszukują bazy do dystrybucji na lokalne rynki np. rzeszowski czy lubelski - wylicza dyrektor w P3.

- Oczywiście wraz z dalszą rozbudową infrastruktury w tej części kraju, będzie rósł również potencjał tego regionu - zaznacza.

W tym momencie P3 nie planuje realizować w rejonie Polski Wschodniej parków logistycznych. - Widzimy możliwość uczestnictwa na tym rynku poprzez realizowanie projektów BTS – a więc na zamówienie klienta - dodaje.


Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA