PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polsko-czeskie konsorcjum zbuduje park biotechnologiczny w Łodzi

  • Autor: rynekzdrowia.pl
  • 12 lut 2014 18:09

W ramach rozszerzenia BioNanoParku w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym, polsko-czeskie konsorcjum Block zaprojektuje i wybuduje nowy obiekt za ponad 33,6 mln zł. Powstanie m.in. kulista bryła laboratorium symulacji molekularnych i specjalistyczny obiekt dla sześciu innych laboratoriów.

REKLAMA

Nowy budynek w Technoparku o pow. ponad 4 tys. mkw. pomieści siedem wysokospecjalistycznych laboratoriów w tym, Laboratorium Badań Strukturalnych Nanomateriału i Laboratorium Medycyny Spersonalizowanej - czytamy w komunikacie.

Nie wiadomo jak będzie wyglądać ostatecznie, bo jego szczegółowy projekt dopiero powstanie. W przetargu nieograniczonym w systemie „Zaprojektuj i zbuduj" wystartowały dwie firmy. O wyborze zdecydowała cena, która była głównym kryterium wyboru.

Polsko-czeskie konsorcjum za ponad 33,6 mln zł zaprojektuje obiekt, wybuduje go oraz wyposaży w meble biurowe i laboratoryjne. Budowa obiektu pochłonie ok. 1/3 kosztów całej inwestycji, której wartość ma wynieść w sumie ok. 90 mln zł brutto. Pozostała kwota przeznaczona zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego. Budowa ma ruszyć najpóźniej w czerwcu tego roku, a zakończyć się w czerwcu 2015 roku - powiedział PAP prezes Technoparku Andrzej Styczeń.

Nowy budynek o powierzchni ponad 4000 mkw. wraz z infrastrukturą jest elementem finansowanego w głównej mierze z unijnych środków projektu BioNanoPark, w ramach którego powstało w Technoparku nowoczesne centrum badawczo-wdrożeniowe.

Wkład własny przy finansowaniu nowego zadania (BioNanoPark+) w ramach projektu BioNanoPark zapewniło dwóch największych udziałowców Technoparku: Województwo Łódzkie i Miasto Łódź.

Block Sp. z o.o. działa na polskim rynku jako przedstawiciel czeskiej firmy Block a.s., będącej generalnym wykonawcą robót budowlanych związanych z realizacją obiektów dla medycyny, farmacji i centrów badawczych, a także producentem specjalistycznych rozwiązań dla tych branż.

Nowe centrum badawczo-wdrożeniowe - BioNanoPark+ - będzie rozszerzeniem otwartego w październiku 2012 r. BioNanoParku. Jego budowa jest możliwa dzięki środkom z UE. BioNanoPark+ częściowo bazuje na projekcie Europejskiego Centrum Bio- i Nanotechnologii przygotowanym przez Politechnikę Łódzką oraz dwóch dodatkowych laboratoriów zaproponowanych przez Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny.

Obecnie działający już BioNanoPark to jeden z najnowocześniejszych w Polsce kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA