PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pomorskie Centrum Logistyczne całe wynajęte. Goodman rusza z rozbudową

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 cze 2016 12:19

Pomorskie Centrum Logistyczne całe wynajęte. Goodman rusza z rozbudową Pomorskie Centrum Logistyczne

Goodman podpisał dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 7,8 tys. mkw. w Pomorskim Centrum Logistycznym. Tym samym kompleks został wynajęty w całości. Jednocześnie deweloper ogłosił, że rozpoczyna budowę kolejnego magazynu klasy A o powierzchni 15,8 tys. mkw., który zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r.

REKLAMA

Nowe umowy najmu w PCL zostały podpisane z NRF, producentem systemów chłodzących na rynek motoryzacyjny oraz operatorem logistycznym ATC Cargo.

NRF to dotychczasowy klient PCL, który w ramach rozszerzenia współpracy z Goodmanem wynajął blisko 3,5 tys. mkw., dzięki czemu łączna powierzchnia najmu osiągnęła ponad 6,5 tys. mkw. – Rosnące zainteresowanie naszymi produktami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej skłoniło nas do rozbudowy zaplecza logistycznego. Ze względu na sposób organizacji łańcucha dostaw w skali globalnej, lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego w pobliżu portu idealnie odpowiada naszym potrzebom – powiedziała Sylwia Rutkowska, dyrektor zarządzający w NRF Poland.

ATC Cargo to nowy klient PCL. Firma wynajęła 4,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej. – Filarem działalności ATC Cargo jest obsługa ładunków „door to door” z wykorzystaniem transportu morskiego. Z uwagi na koncentrację naszej działalności na terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, Pomorskie Centrum Logistyczne było dla nas oczywistym wyborem – powiedział Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Cargo.

Łączna powierzchnia Pomorskiego Centrum Logistycznego sięga już 51,5 tys. mkw. i jest w 100 proc. wynajęta.

W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozbuduje Pomorskie Centrum Logistyczne o magazyn o powierzchni 15,8 tys. mkw., który może zostać podzielony na mniejsze jednostki. Goodman może także dopasować powierzchnię do potrzeb operacyjnych klientów. – Pomorskie Centrum Logistyczne jest jednym z najważniejszych projektów Goodman w Polsce, wyróżniającym się unikalną lokalizacją obok portu. Czynnik ten przyciąga kolejnych klientów, którzy mogą liczyć na elastyczne podejście z naszej strony i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Najnowszy etap inwestycji jest zgodny z naszym wyważonym podejściem do nieruchomości i pozwoli nam na dalszy rozwój PCL zaspokajając popyt na nową, najwyższej jakości powierzchnię logistyczną – powiedział Maciej Madejak, Head of Business Development w Goodman.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA