PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ponad 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej w budowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 paź 2012 11:12

Ponad 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej w budowie

Podaż powierzchni magazynowej w Polsce zwiększyła się do blisko 7,25 mln mkw. W III kwartale do użytku oddano niespełna 100 tys. mkw. w ramach 8 projektów, ponad 94 proc. tej powierzchni jest już wynajęta. Obecnie w trakcie budowy znajduje się ponad 200 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej - wynika z raportu Colliers International.

REKLAMA

W III kwartale wynajęto ponad 420 tys. mkw., co stanowi 36,2 proc. wolumenu transakcji zawartych w trzech kwartałach bieżącego roku. Największym zainteresowaniem najemców cieszyła się Centralna Polska, gdzie podpisano umowy na ponad 150 tys. mkw.

Współczynnik powierzchni niewynajętej utrzymał się na stabilnym poziomie i na koniec września wynosił 11,6 proc. Czynsze na większości rynków pozostawały na niezmienionym poziomie, chociaż na rynkach gdzie odnotowany został niski współczynnik pustostanów, można było zaobserwować niewielkie wzrosty.

- Trzeci kwartał 2012 - mimo sezonu wakacyjnego - był dla nas bardzo pracowity. Na rynku sfinalizowano wiele transakcji, których wolumen osiągnął poziom zbliżony do tego z I kwartału roku. Wśród sfinalizowanych transakcji możemy wymienić obiekt BTS o powierzchni 11 tys. mkw., który Colliers pozyskał dla firmy Syncreon Holdings w mieście Żary w południowo-zachodniej Polsce od dewelopera Panattoni Europe - mówi Tomasz Kasperowicz, Partner w Colliers International Poland, Dział Powierzchni Logistycznych i Magazynowych.

Dodaje, że Colliers uczestniczył ponadto w renegocjacjach umowy najmu 56 tys. mkw. firmy Leroy Merlin w Panattoni Park Stryków oraz renegocjacjach powierzchni 23,7 tys. mkw. dla firmy Sonoco w Tulipan Park Stryków należącym do Segro. - Wśród istotnych transakcji sfinalizowanych w tym okresie wymienić należy najem ok. 25 tys. mkw. przez firmę Rohlig Suus Logistics w Prologis Park Janki oraz renegocjacje najmu powierzchni ok. 10 tys. mkw. które przeprowadziła firma Colliers w imieniu Gefco Polska w Prologis Park Wrocław IV - dodaje Kasperowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA