PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Popyt na miejskie powierzchnie magazynowe nakręca wyniki Segro

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 lip 2016 10:33

Popyt na miejskie powierzchnie magazynowe nakręca wyniki Segro Segro Logistics Park Stryków

W pierwszej połowie 2016 r. wartość przychodów Grupy Segro uzyskanych z nowych umów najmu wzrosła o 43 procent do 21,5 mln funtów. Dobre wyniki na poziomie operacyjnym są efektem korzystnej struktury popytu na rynku najmu i aktywnego zarządzania portfelem - komentuje firma.

REKLAMA

Skorygowany zysk na akcję wzrósł o 6,5 procent do 9,8 pensa (9,2 pensa w pierwszym półroczu 2015 r.), co jest związane ze wzrostem poziomu przychodów z najmu o 4,1 procent na bazie like-for-like, niskim wskaźnikiem pustostanów, utrzymującym się na poziomie 4,8 procent oraz wysokimi przychodami z nowo ukończonych projektów deweloperskich. Niższy skorygowany zysk na akcję według MSSF na poziomie 25,9 pensa (44,4 pensa za pierwsze półrocze 2015 r.), uwzględniający niezrealizowane zyski z wyceny nieruchomości, będące efektem utrzymujących się na stabilnym poziomie stóp kapitalizacji.

Wartość aktywów netto na akcję według EPRA wzrosła o 2,6 procent do 475 pensów za sprawą wzrostu wartości kapitałowej portfela o 1,9 procent, wynikającego głównie z zysków z projektów deweloperskich, jak i z aktywnego zarządzania portfelem nieruchomości.

Na realizację już zatwierdzonych projektów deweloperskich przeznaczono 125 milionów funtów (nowe umowy najmu przyniosą 26,5 miliona funtów przychodów z czynszu, z czego 67 procent już zostało zabezpieczone umowami typu pre-let). Ponadto kolejne inwestycje o wartości 160 milionów funtów (planowane przychody z nowych umów najmu na poziomie 15 milionów funtów), są już na etapie zaawansowanych rozmów bądź podpisanych umów, uwarunkowanych uzyskaniem pozwoleń.

Wartość zaliczki na poczet dywidendy wzrosła o 4,0 procent do 5,2 pensa (5,0 pensów za pierwsze półrocze 2015 r.).

– Dobre wyniki na poziomie operacyjnym, osiągnięte w pierwszym półroczu, odzwierciedlają utrzymujący się popyt ze strony klientów na nowoczesne, miejskie powierzchnie magazynowe oraz standardowe big boxy w kluczowych lokalizacjach. Nastroje niepewności przed referendum w Wielkiej Brytanii miały znikomy wpływ na sytuację. Dzięki aktywnemu zarządzaniu nieruchomościami i wykorzystaniu dynamiki relacji popytu do podaży osiągnęliśmy wysoki wzrost przychodów z najmu na bazie like-for-like - komentuje wyniki finansowe, David Sleath, dyrektor generalny Segro.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA