PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Popyt na powierzchnie logistyczne w Warszawie może wzrosnąć dwukrotnie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 gru 2017 09:34

Popyt na powierzchnie logistyczne w Warszawie może wzrosnąć dwukrotnie Fot. pixabay

Rośnie popyt na powierzchnie logistyczne w miastach. Według najnowszego raportu „Urban Logistics” międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, ze względu na bardzo dynamiczny rozwój sektora e-commerce, w najbliższych latach znacząco wzrośnie zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne w największych miastach europejskich.
W Warszawie popyt na tego typu powierzchnie może wzrosnąć nawet o 90 proc. – z obecnych 43 tys. mkw. do 82 tys. mkw. w 2021 roku.

REKLAMA

Pojawienie się nowego subrynku miejskich nieruchomości logistycznych jest konsekwencją dynamicznego wzrostu sprzedaży online i związaną z nią usługą ostatniej mili. Według prognoz wolumen dostaw do klientów w Europie wzrośnie do 2021 roku o 69 proc.

Z tego względu duże miasta w Europie powinny odpowiednio przygotować się do obsługi rosnącej liczby dostarczanych przesyłek.

W przyszłości sklepy internetowe i firmy dostarczające przesyłki będą zmuszone korzystać z powierzchni logistycznych w miastach, aby spełniać rosnące oczekiwania klientów w zakresie szybkości i niezawodności dostaw. Jednocześnie będą dążyły do redukcji kosztów ze względu na coraz wyższe stawki czynszu, a także rosnące ceny dostaw przesyłek.

Największym i najbardziej dojrzałym rynkiem e-commerce w Europie pod względem liczby ludności i siły nabywczej jest Londyn. Zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne w stolicy Wielkiej Brytanii szacuje się obecnie na ok. 870 tys. mkw., przy czym w 2021 roku może wzrosnąć do poziomu 1,2 mln mkw. Mniej dojrzałe rynki handlu internetowego w Europie także zanotują wzrost popytu na powierzchnie logistyczne do 2021 roku. Przykładowo, w Madrycie i Barcelonie aż o 102 proc. Z kolei w Warszawie, która jest relatywnie niewielkim rynkiem i w ostatnich latach odnotowuje szybszy od prognozowanego rozwój rynku e-commerce, popyt na powierzchnię logistyczną może wzrosnąć o 90 proc. – z obecnych 43 tys. mkw. do 82 tys. mkw. w 2021 roku.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię logistyczną Sepia Investment Management wprowadza unikalny na polskim rynku koncept. Projekty City Link to wielofunkcyjne parki biznesu oferujące elastyczne powierzchnie wystawienniczo-handlowe połączone z modułami magazynowymi i biurowymi. Powierzchnie City Link pozwalają na zaprojektowanie sklepów, showroom’ów, punktów obsługi klienta, magazynów i biur. Pierwsze planowane projekty znajdą się w Warszawie (przy Al. Krakowskiej), Wrocławiu i Katowicach. Wszystkie będą charakteryzowały się doskonałą lokalizacją i dobrym skomunikowaniem z centrum miasta.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA