PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Port Gdynia zajmie się zagospodarowaniem terenów centrum logistycznego

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 13 kwi 2018 16:06

Port Gdynia zajmie się zagospodarowaniem terenów centrum logistycznego Port Gdynia, Fot. Shutterstock

Port Gdynia sukcesywnie realizuje kolejne inwestycje. Do najnowszych należy planowana  budowa placów manewrowo-składowych na terenie Centrum Logistycznego.

REKLAMA

Inwestycje w gdyńskim porcie realizowane są zgodnie ze strategia rozwoju Portu Gdynia do roku 2027 – zawarte w strategii zamierzenia inwestycyjne opiewają na jeden miliard złotych. Zarząd Morskiego Portu Gdynia, koncentrując uwagę na takich zadaniach jak budowa nowego terminalu promowego czy nowej portowej obrotnicy, dużą uwagę przykłada także do budowy infrastruktury intermodalnej na terenie Centrum Logistycznego. Dlatego też w kwietniu 2018 roku został ogłoszony przetarg na dokumentację projektową budowy placów manewrowo-składowych na terenie Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, w ramach inwestycji „Budowa infrastruktury intermodalnej na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia”.

– Zajęliśmy się zagospodarowaniu terenów Centrum Logistycznego, będących rezerwą inwestycyjną gdyńskiego portu o wielkości około 30 ha – mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes zarządu Morskiego Portu Gdynia. - Inwestycja jest bardzo potrzebna, gdyż odpowiednie zorganizowanie placów manewrowo-składowych to lepsze zdyscyplinowanie załadunku i rozładunku samochodów przy równoczesnym wzroście efektywności systemu ich obsługi. Dzięki takim przedsięwzięciom unikniemy w przyszłości tworzenia się kolejek pojazdów oczekujących na obsługę, co utrudniałoby pracę portowych terminali.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowego projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenu Portu Zachodniego o powierzchni około 30 ha oraz opracowanie dokumentacji projektowej budowy placów manewrowo-składowych na terenie około 20 ha. Cała koncepcja jest ściśle dowiązana sytuacyjnie i wysokościowo do drugiej nowo projektowanej inwestycji w tym rejonie Portu obejmującej budowę terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego. Przewiduje się wjazdy na place manewrowo-składowe z projektowanej drogi tzw. technologicznej łączącej terminal intermodalny z ulicą Logistyczną, a następnie z ulicą Kontenerową. Planuje się także zbudowanie dodatkowego wjazdu na place manewrowo-składowe bezpośrednio z ulicy Logistycznej.

W czwartym kwartale 2019 roku planowany jest termin rozpoczęcia realizacji robót budowlanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA