PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powiew optymizmu na rynku magazynów - relacja z sesji na Property Forum 2013

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 wrz 2013 10:57

Powiew optymizmu na rynku magazynów - relacja z sesji na Property Forum 2013

Sytuacja na rynku powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Polsce ulega poprawie. Dowodzi tego między innymi chęć powrotu deweloperów do inwestycji spekulacyjnych - wynika z dyskusji uczestników sesji „Magazyny. Perspektywy podaży oraz źródła popytu na nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne", która odbyła się w czasie Property Forum 2013.

REKLAMA

Spośród wszystkich sektorów rynku nieruchomości komercyjnych to w segmencie magazynów inwestycje spekulacyjne - niezabezpieczone wstępnymi umowami najmu - są obarczone największym ryzykiem. Jednak deweloperzy z tej branży coraz odważniej planują powrót do tego typu przedsięwzięć. Takie plany ma m.in. firma Panattoni. - Obserwujemy rynki regionalne. Takie lokalizacje jak Poznań czy Wrocław charakteryzują się obecnie niższym wskaźnikiem pustostanów, poniżej poziomu 10 proc. To powoduje, że zaczynamy myśleć o budowie spekulacyjnej - wyjaśnia Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, Panattoni.

Jednocześnie zaznacza, iż Panattoni obserwuje rynek najemców oraz ruchy konkurencji, czyli potencjalną, nową podaż. - Możemy budować spekulacyjnie pod warunkiem, że będą najemcy i konkurencyjne powierzchnie nie będą powstawać z dużą prędkością - dodaje.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

  • kodale 2017-09-20 14:05:46
    JARTOM nadal ma mnóstwo wolnych hal. Co w tym zaskakującego? Przecież tego można się było spodziewać. Skoro wybudowano tak wiele nowych nieruchomości, to musiało dojść do tego, że wiele hal będzie stało bez właścicieli. Pytanie - co dalej.
  • mitol 2014-03-19 11:15:32
    Jak dla mnie zddecydowanie najlepsze realia pod względem inwestycyjnym daje teraz magazyn, każda nieruchomość magayznowa, szczególnie w dużych miastach. Mając środki można teraz od Jartomu przejmować nawet hale w SSE. No ale właśnie - czy rynek posiada w tym momencie sensowne środki?

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA