PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstaje kolejna fabryka w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

  • Autor: PAP
  • 17 lut 2015 16:31

W Lubuski Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze powstaje kolejna fabryka. We wtorek na placu budowy wmurowano symboliczny kamień węgielny pod zakład spółki LUG Light Factory zajmującej się produkcją opraw i systemów oświetleniowych.

REKLAMA

W ramach wartego ok. 6 mln zł przedsięwzięcia, powstanie nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe z zespołem hal do produkcji elektroniki, w którym zatrudnienie znajdzie około 100 osób. Nowa fabryka na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej będzie oddalona od głównej siedziby firmy o 9 km.

Projekt realizowany jest w dwóch etapach - pierwszy zgodnie z planem ma się zakończyć w połowie 2015 roku, a koniec inwestycji planowany jest na rok 2016.

Budowa fabryki to kolejna w ostatnim czasie inwestycja firmy LUG mająca na celu zwiększenie jej możliwości produkcyjnych i rozwój w kierunku nowoczesnych technologii oświetleniowych LED. W zeszłym roku spółka uruchomiła w głównej fabryce nowa linię produkcyjną.

"Świadczy to o tym, że rodzima firma LUG rozwija się, umacnia swoją pozycję na rynku i tworzy nowe miejsca pracy, co ogromnie mnie cieszy. Po drugie LUG ściśle współpracuje z Uniwersytetem Zielonogórskim czyli założenie Parku ma tutaj praktyczne zastosowanie od nauki do biznesu (transfer wiedzy)" - powiedział PAP prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

LUG Light Factory Sp. z o.o. jest jednym z czołowych europejskich producentów opraw i systemów oświetleniowych z 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych rozwiązań służących do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej i przemysłowych oraz innych obiektów architektonicznych. Siedziba firmy mieści się w Zielonej Górze.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny jest wspólną inwestycją Urzędu Miasta Zielona Góra, Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz gminy Zielona Góra i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Park ma wspierać rozwój gospodarczy regionu, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, przyciąganie inwestorów i współpracę z największą uczelnią w woj. lubuskim.

Całkowita powierzchnia parku to prawie 168 ha położonych w Nowym Kisielinie (obecnie w granicach Zielonej Góry) - 41 ha zajmuje Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, a pozostałą część Park Przemysłowy, objęty statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Miasto Zielona Góra sukcesywnie uzbraja cały teren.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA