PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstanie Centralny Węzeł Logistyczny. Poczta Polska szuka lokalizacji

  • Autor: PAP
  • 16 sty 2018 14:17

Powstanie Centralny Węzeł Logistyczny. Poczta Polska szuka lokalizacji Fotolia

Wstępnie rozpatrywane są co najmniej dwie lokalizacje, na których miałby powstać Centralny Węzeł Logistyczny budowany przez Pocztę Polską - poinformował we wtorek Mirosław Antonowicz, wiceprezes Polskich Kolei Państwowych, które współpracują z Pocztą w tej kwestii.

REKLAMA

"Nie chcę zdradzać szczegółów, ale wstępnie są rozpatrywane co najmniej dwie lokalizacje Centralnego Węzła Logistycznego Poczty Polskiej  - powiedział Antonowicz.

Dodał, że znajdują się one blisko miejsca, w którym ma powstać Centralny Port Komunikacyjny.

"Jedną z opcji współpracy z Pocztą Polską jest wniesienie przez nas działki jako udział we wspólnym podmiocie. Możliwe są też różne inne rozwiązania, które możemy zastosować. To zależeć będzie od stron obu firm" - stwierdził Antonowicz.

Wcześniej Poczta Polska informowała, że jej Centralny Węzeł Logistyczny (CWL) ma powstać do końca 2021 r. w regionie łódzkim. Jego budowa może pochłonąć kilkaset milionów zł. W Centralnym Węźle Logistycznym ma powstać sortownia do obsługi krajowego i międzynarodowego e-commerce.

Plany poczty zakładają, że stanie się ona firmą o zasięgu międzynarodowym, operatorem logistycznym koordynującym handel między Chinami i innymi państwami Azji a Europą.

We wtorek PKP SA i Poczta Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy mającej na celu rozwój usług logistycznych z wykorzystaniem należących do obu podmiotów gruntów.

W ciągu trzech miesięcy od podpisania porozumienia firmy uzgodnią wykaz nieruchomości, na których zlokalizowane mogą być wspólne projekty. W ramach dotychczasowej współpracy Poczta Polska przekazała partnerom z PKP listę 48 nieruchomości, które mogą być przeznaczone na wspólne przedsięwzięcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP GroupPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA