PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prace na budowie BTS dla ID Logistics weszły w kolejny etap

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lut 2015 11:57

Prace na budowie BTS dla ID Logistics weszły w kolejny etap

P3 Logistic Parks odda do użytku w lipcu b.r. magazyn o powierzchni 46 230 mkw. firmie ID Logistics - dostawcy usług w zakresie logistyki kontraktowej. W chwili obecnej realizowane są prace ziemne związane z budową kanalizacji i rowów melioracyjnych. Obiekt, który powstaje w parku P3 Mszczonów w pobliżu Warszawy, będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb najemcy.

REKLAMA

Nowo powstający magazyn to ponad 46 tys. mkw., co odpowiada powierzchni. Magazyn będzie posiadać 302 słupy, a aby go doświetlić zostanie zamontowanych 238 świetlików w suficie. Podczas budowy zostanie użytych 884,77 ton stali, a do tej pory na plac budowy przetransportowano już 47 752 mkw. ziemi. Obiekt zostanie oddany do użytku najemcy na początku lipca. Magazyn będzie funkcjonować jako węzeł firmy ID Logistics do obsługi jednego z jej największych międzynarodowych klientów detalicznych.

Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics powiedział: „Zdecydowaliśmy się na wybudowanie naszego magazynu w parku P3 Mszczonów, ponieważ znajduje się on w niedalekiej odległości od Warszawy oraz posiada bezpośredni dojazd do sieci dróg obsługujących regionalne miasta Polski. Są to więc doskonałe warunki do prowadzenia dystrybucji na terenie całego kraju. Kolejnym argumentem przemawiającym za tą lokalizacją było to, że region ten posiada bogate zaplecze wykwalifikowanej kadry. W końcu, doceniając dotychczasową współpracę i nasze partnerskie relacje z firmą P3, wiedzieliśmy, że będą w stanie dostarczyć nam obiekt zgodny z naszymi wymaganiami ".

Andrzej Wroński, dyrektor krajowy P3 Polska, powiedział: „Nasz park w Mszczonowie posiada doskonały potencjał jako multimodalne centrum transportowe. W tej lokalizacji dysponujemy bankiem gruntu, który umożliwia nam wybudowanie ponad 180 000 m2 dodatkowych obiektów magazynowych".

Mszczonów jest jednym z czterech parków logistycznych prowadzonych przez P3 w Polsce. Uwzględniając ostatnie transakcje, portfel P3 w Polsce powiększył się o park w Błoniach, znajdujący się w odległości 30 km na zachód od Warszawy, oraz park w Piotrkowie - czyli w centralnym regionie kraju. Czwarty park P3 znajduje się w szybko rozwijającym się węźle logistycznym w Gądkach w pobliżu Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA