PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pracowite półrocze dla Prologis

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 lip 2017 11:16

Pracowite półrocze dla Prologis Prologis Park Stryków II

W ostatnim półroczu, firma Prologis podpisała nowe umowy najmu i przedłużenia dotychczasowych, obejmujące 2.4 mln mkw. Rozpoczęła także budowę 13 obiektów o łącznej powierzchni 393 455 mkw.

REKLAMA

Do 30 czerwca 2017, spółka była właścicielem bądź inwestorem nieruchomości i projektów deweloperskich w Europie o łącznej powierzchni 16.9 mln mkw. Współczynnik zajętości portfolio wyniósł 96.2 procent.

- W pierwszych sześciu miesiącach tego roku, odnotowaliśmy w Europie największy od 10 lat popyt
na powierzchnię magazynową - powiedział Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę. - Obserwujemy niesłabnące zainteresowanie klientów z wielu różnych branż. Firmy szukają możliwości optymalizacji swoich procesów dystrybucyjnych poprzez restrukturyzację łańcuchów dostaw, dlatego lokalizacja odgrywa coraz ważniejszą rolę w podejmowaniu decyzji dotyczących nieruchomości logistycznych.

W odpowiedzi na niezmiennie niską podaż na obiekty dystrybucyjne klasy A, Prologis kupił grunty pod rozbudowę parków w kluczowych lokalizacjach takich jak: Prologis Park Bratislava na Słowacji, Prologis Park Tilburg w Południowej Holandii i Prologis Park Hemel Hempstead w Londynie oraz na południowo-wschodnim rynku. 

W pierwszej połowie roku Prologis nabył 138 ha gruntów w Europie, a także pięć w pełni wynajętych budynków w Szwecji, o łącznej powierzchni 77 000 mkw. W analizowanym okresie spółka sprzedała nieruchomości o łącznej powierzchni 397 000 mkw. i 32 ha gruntów.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku, wzrost stawek czynszu utrzymywał się zarówno
na rynkach z ograniczoną podażą w Europie Północnej i Wielkiej Brytanii, jak również na rynkach wychodzących z kryzysu takich jak Włochy, Hiszpania i Węgry.

Najsilniejszymi rynkami dla Prologis w Europie były: Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Włochy, Słowacja, Sztokholm, Barcelona, Praga i Budapeszt.

Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE)

W pierwszym półroczu 2017 roku Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej podpisał nowe umowy najmu i przedłużenia obejmujące 760 000 metrów kwadratowych oraz ukończył 12 budynków o łącznej powierzchni ponad 240 000 metrów kwadratowych, w tym siedem obiektów typu build-to-suit (BTS). Spółka rozpoczęła budowę dwóch budynków BTS o powierzchni ponad 23 000 mkw.

Na koniec czerwca 2017 roku, portfolio operacyjne spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wyniosło 4.61 mln mkw. Po uwzględnieniu nowych inwestycji porfolio obejmowało 4.72 mln mkw. Współczynnik zajętości utrzymał się na stabilnym poziomie 95.4 procent.

Prologis CEE nabył także 81 ha gruntów i sprzedał budynki o łącznej powierzchni 117 000 mkw. razem z 24 ha gruntów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA