PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pracownik magazynowy ma wymagania. Sprawdź jakie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 01 mar 2018 16:11

Pracownik magazynowy ma wymagania. Sprawdź jakie Fot. shutterstock

Kim jest przeciętny pracownik magazynowy i lekkiej produkcji? Jakie są jego oczekiwania? Jak dziś swoją ofertę kształtują pracodawcy?A jak powinni to robić w przyszłości, aby zwyciężyć na rynku pracownika? Czy liczą się tylko pieniądze? Odpowiedzi na postawione pytania przynosi analiza przygotowana przez Randstad Polska. Wynika z niej, iż w branży pracuje w Polsce około 2,8 mln osób.

REKLAMA

Jak wynika z raportu Segro i Randstad Polska „Rynek magazynowy i lekkiej produkcji – wyzwania i trendy w zatrudnieniu", prawie 40 proc.  pracodawców magazynowych i produkcyjnych planuje w najbliższych miesiącach pozyskać nowych pracowników. Na pytanie, jak ich przyciągnąć i utrzymać w tak dynamicznych warunkach,oraz na wiele innych wyzwań pracodawców odpowiada nowe, eksperckie opracowanie Segro i Randstad Polska.

– Firma Segro, działając jako deweloper, inwestor, ale także zarządca parków logistycznych, rozumie potrzeby swoich klientów, ale także innych firm, które starają się znaleźć właściwą drogę w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu i w obliczu ewolucji potrzeb pracowników. Raport opracowany we współpracy z Randstad Polska, ekspertem rynku pracy, dostarcza cennych danych oraz komentarzy. Ułatwią one naszym obecnym lub potencjalnym klientom dopasowanie oferty do wymogów rynku, a docelowo pomogą przyciągnąć i utrzymać pracowników – komentuje Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

– Rynek pracownika w Polsce stał się faktem. Od dłuższego czasu ponad 80 proc. badanych jest przekonanych, że znajdzie jakąkolwiek inną pracę w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Trend ten szczególnie odczuwają firmy z branży produkcyjnej i magazynowej, zatrudniające duże wolumeny pracowników w przedziałach wynagrodzeń zbliżonych do płacy minimalnej. W tym przypadku nawet niewielka zmiana wynagrodzenia jest odczuwana w skromnych budżetach domowych pracowników– zauważa Paweł Kopeć, International Account& Bid Manager, Randstad.

 Skoro zatem pracodawcy planują podwyżki, jak firma może wyróżnić swoją ofertę? Na te pytania odpowiadają zarówno przedstawione w raporcie statystyki, jak i wypowiedzi eksperckie czy najlepsze rynkowe praktyki zebrane od klientów firmy Segro z wielu branż i regionów. Raport przedstawia również siedem kroków, które powinien wykonać pracodawca, aby przyciągnąć i utrzymać pracowników. Jednym z nich jest konsekwentna polityka świadczeń pozapłacowych.Pytani o cechy idealnego pracodawcy, respondenci aż w 77 proc.  wskazują na poziom wynagrodzenia i właśnie na benefity.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA