PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Procter&Gamble otwiera duże centrum w Warszawie, planuje kolejne inwestycje

  • www.portalspozywczy.pl
  • 05 gru 2013 13:36

Procter&Gamble, firma oferująca takie marki jak Gillette, Pampers, Head&Shoulder i Vizir, otworzyła w Warszawie Europejskie Centrum Planowania i Logistyki, w którym będzie pracowało około 500 osób. Koncern zapowiada, że to nie koniec inwestycji w Polsce.

REKLAMA

To kolejny etap w 20-letniej historii inwestycji P&G w Polsce. Koncern, który jest obecny w Polsce od 1991 roku, zainwestował w tym czasie w naszym kraju ponad cztery miliardy złotych.

- Warszawa była optymalną lokalizacją dla nowego Centrum ze względu na nasze wcześniejsze inwestycje w tym kraju, bliskość do pozostałych rynków, sprzyjający klimat inwestycyjny stworzony przez polskie władze oraz dostęp do dobrze wykształconych i utalentowanych pracowników - mówi Yannis Skoufalos, Global Product Supply Officer P&G.

- Obecnie w centrum zatrudniliśmy już 350 osób, a w ciągu kolejnych 12 miesięcy osiągniemy poziom zatrudnienia 500 osób - dodaje.

Koncern zapewnia, że nie będzie to ostatnia inwestycja w Polsce, ale nie chce jednak zdradzać planów na następne lata.

- Mogę zapewnić, że to nie będzie ostatnia nasza inwestycja w Polsce. Polska jest jednym z niewielu krajów w Europie gdzie PKB rośnie i według prognoz będzie nadal rosło - zaznacza Werner Geissler, wice chairman Global Operations P&G .

- Wszystkie czynniki, które zdecydowały o lokalizacji tego Centrum w Polsce, są też czynnikami dla kolejnych potencjalnych inwestycji w Polsce. Szukamy stabilnej sytuacji politycznej i gospodarczej, utalentowanych i wykształconych pracowników, a także dobrej współpracy z partnerami zewnętrznymi np. z rządowymi. Sądzę więc, że wszystkie te pozytywne warunki mogą zdecydować o kolejnych inwestycjach w Polsce - dodaje Geissler.

Europejskie Centrum Planowania i Logistyki P&G w Warszawie odpowiada za kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw w 100 krajach, od planowania surowców aż po dostarczenie gotowego produktu do odbiorcy. Dzięki temu produkty będą mogły szybciej i sprawniej trafiać do detalistów, a finalnie do konsumentów.

Centrum współpracuje z 30 fabrykami P&G w 14 krajach na świecie.

Europejskie Centrum Planowania i Logistyki Proceter & Gamble jest najnowszym z szeregu przedsięwzięć, który 20 lat temu rozpoczął się od powstania fabryki Pampers na warszawskim Targówku. Dziś w Polsce działają cztery fabryki P&G eksportujące do ponad 100 krajów, a także Biuro Główne, w skład którego wchodzą biura i centrum usług biznesowych. W Polsce P&G zatrudnia ponad 3500 osób.

W Polsce dostępnych jest 17 spośród 25 marek P&G o globalnej rocznej sprzedaż ponad 1 miliarda dolarów. Trzy spośród marek P&G produkuje się w Polsce, a produkty z polskich fabryk P&G trafiają do ponad 100 krajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA