PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Projekty magazynowe typu SBU zyskują na popularności. Przekonuje się o tym Segro

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 paź 2011 17:14

Firma ABB Polska, stanowiąca część międzynarodowego koncernu działającego w branży elektroenergetyki i automatyki, została pierwszym najemcą obiektu "small busines unit" zrealizowanego przez Segro w ramach parku logistycznego Tulipan Park Łódź. Spółka wynajęła ponad 1800 mkw. powierzchni biznesowej, na którą składają się magazyny, biura oraz pomieszczenia socjalne. W transakcji pośredniczyła agencja Axi Immo.

REKLAMA

Pod koniec września ABB przeniosło część swojej działalności produkcyjnej z obszaru Dywizji Napędów i Automatyzacji Produkcji, jednej z pięciu Dywizji reprezentowanych w Polsce, do budynku SBU zrealizowanego przez Segro.

- Dynamiczny rozwój naszej firmy wymaga ciągłego wprowadzania nowoczesnych rozwiązań biznesowych. Elastyczne powierzchnie dostępne w SBU bardzo dobrze wpisują się w to zapotrzebowanie - powiedział Janusz Machnicki, dyrektor ds. Zarządzania Majątkiem ABB w Polsce. - Najważniejszymi czynnikami, które wpłynęły na naszą decyzję odnośnie najmu powierzchni w ramach łódzkiego projektu Segro, były przede wszystkim optymalna lokalizacja w granicach administracyjnych miasta, wysoki standard wykończeń powierzchni oraz liczne, funkcjonalne rozwiązania techniczne umożliwiające jej łatwe zaadaptowanie do naszych wymagań - dodał Machnicki.

- Cieszymy się, że mamy możliwość współpracy z tak znaną i cenioną firmą, jaką jest ABB w Polsce. Jestem przekonany, że dzięki wysokiej jakości usług świadczonych przez Segro, przyczynimy się do dalszego dynamicznego rozwoju tej spółki - powiedział Waldemar Witczak, dyrektor regionalny Segro. - Od samego początku naszej obecności w Polsce byliśmy skoncentrowani na dostarczeniu wysokiej jakości powierzchni biznesowych odpowiadających aktualnym potrzebom rynku. Z tego powodu, w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się poszerzyć polskie portfolio o nowoczesny projekt typu small business unit. Nasza pierwsza w Polsce inwestycja SBU to odpowiedź na stale wzrastające oczekiwania ze strony klientów poszukujących atrakcyjnie zlokalizowanych powierzchni biznesowych z przeznaczeniem na biura, magazyny oraz lekką produkcję - dodał Witczak.

Segro to jeden z pierwszych deweloperów, którzy wprowadzili na polski rynek inwestycje typu small business unit. SBU to nowoczesne centra biznesowe dedykowane klientom poszukującym elastycznych powierzchni. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się w nich już od kilkuset metrów kwadratowych. Dla porównania, w przypadku tradycyjnych big boxów minimalna powierzchnia to ok. 2 500 mkw.

Łódzki projekt SBU został zrealizowany przez Segro w ramach parku logistycznego Tulipan Park Łódź, na działce o powierzchni 6,7 hektarów. Inwestycja dostarczyła na rynek 3 400 mkw. nowoczesnej powierzchni biznesowej. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się tu od 750 mkw.

Tulipan Park Łódź jest jednym z najlepiej zlokalizowanych parków dystrybucyjnych w Polsce. Obiekt położony jest zaledwie 6 kilometrów
od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Łodzi - ulicy Rokicińskiej, 15 kilometrów od połączenia z nową autostradą A2 oraz w odległości jedynie 2 kilometrów od przyszłego węzła komunikacyjnego z autostradą A1 łączącą Gdańsk, Łódź i Katowice.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA