PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis blisko rekordu z 2014 r.

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 lut 2016 11:12

Prologis blisko rekordu z 2014 r. Prologis Park Wrocław

W 2015 r. Prologis wynajął 1,75 mln mkw. powierzchni magazynowej w Europie Środkowo-Wschodniej, co jest wynikiem zbliżonym do rekordowych wartości osiągniętych w 2014 r.

REKLAMA

Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 618 tys. mkw. oraz przedłużyła umowy o łącznej powierzchni 860 tys. mkw. Pozostałą część stanowiły umowy krótkoterminowe.

Prologis odnotował rekordowo wysoki wskaźnik zajętości portfolio w regionie na poziomie 95,4 procent, co świadczy o stabilizacji rynku. Deweloper zanotował też jeden z najwyższych w historii firmy współczynnik utrzymania klienta, który na koniec roku wyniósł 87 procent. Popyt napędzają w dalszym ciągu takie czynniki jak: rekonfiguracja łańcucha dostaw, handel i e-commerce.

 Na koniec 2014 roku portfolio Prologis wynosiło 4,17 mln mkw. i wzrosło o 4 procent w ciągu roku 2015, pomimo sprzedaży Prologis Park Bucharest A1 o powierzchni 107 000 mkw. Dodając nowo oddane budynki i transakcje kupna, wielkość portfela Prologis wyniosła 4,33  mln mkw. na koniec 2015 roku.

Kluczowymi nowymi umowami najmu są: umowa na wynajem 29,900 mkw. z firmą Globus w Prologis Park Prague-Jirny,  31 000 mkw. z firmą DHL w Prologis Park Prague-Jirny, 26 500 mkw. z branży e-commerce w Prologis Park Poznań II, 25 400 mkw. z firmą z branży motoryzacyjnej w Prologis Park Bratislava oraz 15 900 mkw. z liderem w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji i usług na rynku wtórnym w Prologis Park Budapest M1.

- Osiągnięte w minionym roku rekordowo wysokie wskaźniki utrzymania klienta i zajętości portfolio
są jednoznacznymi potwierdzaniami słuszności obranej przez nas strategii, która koncentruje się na działalności na wybranych rynkach, rozwoju i  świadczeniu najwyższej jakości usług.– powiedział Martin Polak, senior vice president i szef regionalny Prologis CEE.

W ubiegłym roku Prologis rozpoczął w Europie Środkowo-Wschodniej budowę 10 budynków o łącznej powierzchni 200 000 mkw. na rynkach o niewystarczającej podaży. 46 procent stanowiły budynki typu build-to-suit, a 54 procent obiekty spekulacyjne. Większość budynków powstaje w istniejących parkach Prologis zlokalizowanych na głównych rynkach logistycznych.

Nowe inwestycje to:

·         30 000 mkw. dla Pepco w Prologis Park Rawa

·         29 000 mkw. dla firmy Globus w  Prologis Park Prague-Jirny

·         27 650 mkw. powierzchni spekulacyjnej w Prologis Park Szczecin (DC3)

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA