PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis finalizuje sprzedaż parku logistycznego w Sosnowcu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 paź 2012 13:49

Prologis finalizuje sprzedaż parku logistycznego w Sosnowcu

Prologis sfinalizowała sprzedaż kompleksu Prologis Park Sosnowiec firmie Hines Global REIT. Wartość transakcji to ok. 19,9 miliona euro.

REKLAMA

Przedmiotem transakcji są dwa w całości wynajęte budynki o całkowitej powierzchni magazynowo-biurowej 47 tys. mkw.

Park, położony na Górnym Śląsku, sąsiadującym z Czechami i Słowacją, oferuje doskonałe połączenia transportowe z Krakowem i Wrocławiem wzdłuż drogi E40 oraz z Warszawą, drogą E75. Oddalone o zaledwie 30 kilometrów na północ od parku lotnisko w Katowicach, zapewnia połączenia z większością europejskich miast.

Obiekt w Sosnowcu to już piąta nieruchomość zakupiona przez Hines Global REIT od Prologis. Transakcja zawarta w kwietniu obejmowała dwa parki dystrybucyjne w Warszawie, jeden w Będzinie i jeden we Wrocławiu.

Nazwa Prologis Park Sosnowiec zostanie zmieniona na „Distribution Park" i będzie wskazywała na jego położenie geograficzne zgodnie z realizowaną obecnie przez Hines Global REIT globalną strategią dotyczącą kreowania marki. W imieniu firmy Hines Global REIT, Hines Poland będzie pełnić funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości.

- Nabycie przez Hines nieruchomości w Sosnowcu znacznie wzbogaca nasze portfolio w Polsce. To także dowód na to, że region Europy Środkowo-Wschodniej nieustannie potwierdza swoją stabilność w zakresie inwestycji na rynku nieruchomości, zapewniając lepszą stopę zwrotu niż rynki zachodnie. Ponieważ Hines wciąż skupia się na działaniach inwestycyjnych, poważnie rozglądamy się za kolejnymi możliwościami w tym zakresie - mówi Mieczysław Godzisz, dyrektor zarządzający firmy Hines w Polsce.

W zawarciu transakcji Prologis reprezentowała firma Jones Lang LaSalle.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA