PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis kończy budowę trzeciego magazynu w Jankach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 gru 2011 11:38

Prologis poinformował, że w drugim kwartale 2012 roku odda do użytku trzeci budynek magazynowy na terenie Prologis Park Janki oferując dodatkowe 18,78 tys. mkw. powierzchni magazynowej na warszawskim rynku.

REKLAMA

Prologis Park Janki składa się obecnie z dwóch magazynów o łącznej powierzchni 72,5 tys. mkw., które zostały wybudowane w 2008 roku. Nowy magazyn jest trzecim i ostatnim na terenie tego parku. Obecnie budynek jest w końcowej fazie budowy, jego ukończenie planowane jest na drugi kwartał 2012 roku.

- Zdecydowaliśmy się na ukończenie budynku w Jankach ze względu na malejący zasób dostępnej powierzchni magazynowej w południowym rejonie Warszawy - powiedział Bartosz Mierzwiak, Vice President & Market Officer Prologis w Polsce. - Oba istniejące magazyny w Prologis Park Janki są w 100 proc. wynajęte. Doskonała lokalizacja tego parku w pobliżu głównych europejskich i krajowych szlaków komunikacyjnych oraz warszawskiego lotniska i centrum handlowego Janki sprawia, że cieszy się on niesłabnącą popularnością - dodał.

Park zlokalizowany jest w Jankach, w pobliżu trasy Warszawa-Katowice, około 15 kilometrów na południowy zachód od centrum Warszawy. Klientami centrum dystrybucyjnego są firmy Berfin, Euro-net Worldwide, Logwin i No Limit.

Prologis posiada w regionie Warszawy dziewięć parków dystrybucyjnych (39 budynków) o łącznej powierzchni ponad 760 tys. mkw. Z portfolio o powierzchni 2,1 mln mkw. zlokalizowanych w 107 budynkach w 25 parkach logistycznych Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w Polsce.

Prologis, Inc., jest właścicielem, operatorem i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 55,7 mln mkw. (600 mln stóp kwadratowych) w 22 krajach (stan na 30 września 2011 roku). Wśród ponad 4,5 tys. klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA