PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis Park Chorzów z nowym najemcą

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 01 mar 2018 14:44

Prologis Park Chorzów z nowym najemcą Prologis Park Chorzów (źródło Prologis)

Hurtownia elektryczna Alfa Elektro zajmie  16 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej w Prologis Park Chorzów. Przeprowadzka odbędzie się w połowie 2018 r.

REKLAMA

Alfa Elektro prowadzi działalność od początku lat 90, będąc pierwszą hurtownią elektryczną na Śląsku. W ofercie firmy znajduje się ok. 250 tys. produktów, m.in. żarówki, lampy, gniazdka, kable i przewody. Właścicielem spółki jest Sonepar Polska, firma należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej Sonepar, jednego z globalnych liderów rynku dystrybucji produktów elektrycznych działającego w 44 krajach.

- Stabilny rozwój firmy w okresie ostatnich kilku lat i dobre perspektywy rozwoju gospodarczego w Polsce w zdecydowany sposób przyspieszyły decyzje o uruchomieniu w możliwie krótkim czasie nowego centrum dystrybucji Alfa-Elektro. Analiza dostępnych lokalizacji i potrzeb biznesowych firmy pokazała, że Prologis Park w Chorzowie spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowym argumentem była wieloletnia dobra współpraca z firmą Prologis. Obecnie rozpoczęła się faza realizacji projektu a otwarcie nowego magazynu nastąpi na początku IV kwartału br. Dzięki ponad trzykrotnie większej powierzchni magazynowej w Prologis Park Chorzów będziemy mogli zwiększyć ilość SKU i wartość zapasu, co przełoży się na poprawę dostępności towaru. Magazyn o powierzchni 16,1 tys. mkw.  gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości serwisu świadczonego na rzecz naszych klientów, co ma kluczowe znaczenie w warunkach ostrej konkurencji w branży hurtowni elektroinstalacyjnych – stwierdził Piotr Kurzawski, dyrektor ds. dystrybucji w Alfa-Elektro.

W transakcji najmu doradzała firma Savills.

- Firma Alfa Elektro od 10 lat korzysta z chorzowskiego obiektu firmy Prologis, doceniając jego atuty, zwłaszcza pod względem atrakcyjnej lokalizacji. Park zapewniał możliwość ekspansji, dzięki czemu mógł odpowiedzieć na potrzeby dynamicznie rozwijającego swoją działalność najemcy. Dotychczasowy magazyn firmy Alfa Elektro miał powierzchnie 5000 mkw. a nowy aż 16,1 tys. mkw. To jedna z największych umów najmu powierzchni magazynowych podpisanych w regionie Górnego Śląska w ostatnim czasie, a skala transakcji świadczy o rosnącej pozycji naszego klienta na polskim rynku – mówi Wojciech Zoń, dyrektor działu powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA