PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis Park Wrocław V z nowym najemcą

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 lip 2015 10:15

Prologis Park Wrocław V z nowym najemcą Tba Express, Prologis Park Wrocław V

Firma kurierska Tba Express podpisała umowę najmu powierzchni magazynowo-biurowej w kompleksie Prologis Park Wrocław V. Najemca zajmie blisko 6 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 200 mkw., które zostaną przeznaczone na część biurową.

REKLAMA

Dział Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych CBRE doradzał najemcy w procesie negocjacji umowy. 

Tba EXPRESS na rynku usług kurierskich, ekspresowych i pocztowych (KEP) obecne jest od 10 lat. Od samego początku działalności firma stawia na zrównoważony rozwój oparty na trzech filarach tj.: przesyłki ekspresowe, logistyka magazynowa i e-Commerce. Powierzchnia magazynowa w Prologis Park Wrocław V zostanie przygotowana zgodnie z wytycznymi najemcy i oddana do użytkowania w III kwartale 2015 roku. Będzie to trzeci magazyn firmy zlokalizowany w Polsce.

 - Wrocław to obecnie czwarty pod kątem podaży rynek powierzchni przemysłowej i logistycznej w Polsce, który cały czas bardzo intensywnie się rozwija. To tutaj na koniec I kwartału 2015 r. budowało się najwięcej. Wysoka aktywność deweloperów w regionie wrocławskim jest odpowiedzią na najniższy w kraju współczynnik pustostanów – na koniec I kwartału 2015 r. wyniósł on jedynie 0,9% przy średnim współczynniku powierzchni niewynajętej dla Polski na poziomie 5,6 proc. Zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w rejonie Wrocławia od wielu lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Atrakcyjność regionu wynika przede wszystkim z rozwiniętego zaplecza magazynowego, dobrej infrastruktury drogowej oraz bliskości granic czeskiej i niemieckiej, co pozwala przedsiębiorstwom dystrybuować towary nie tylko na rynek krajowy, ale też zagraniczny - mówi Robert Pawłowski, Senior Consultant, Dział Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, CBRE.

Prologis Park Wrocław V to jedno z największych centrów dystrybucyjnych w okolicach Wrocławia dysponujące obecnie około 120 000 mkw. powierzchni magazynowej. Centrum dystrybucyjne przylega do najważniejszych, międzynarodowych szlaków komunikacyjnych oraz oferuje swoim powierzchnie magazynowe spełniające wymagania ochrony środowiska oraz składowania towarów.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA