PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis planuje budowę kolejnych parków logistycznych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2014 14:42

Firma Prologis chce wykorzystać poprawiającą się sytuację w branży logistycznej. W planach jest m.in. przyspieszenie komercjalizacji obiektów, budowa kolejnych projektów oraz przejęcia już istniejących inwestycji. - Aktywnie poszukujemy kolejnych obiektów i prowadzimy rozmowy z ich właścicielami w celu ich zakupu - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Bartosz Mierzwiak, Senior Vice President & Market Officer Prologis Poland.

REKLAMA

W tym momencie plany firmy Prologis koncentrują się na kilku kluczowych aspektach.

- Chcemy po pierwsze zapełnić w większym niż obecnie stopniu nasze portfolio 2 mln mkw. powierzchni magazynowych. Walczymy o podniesienie wskaźnika skomercjalizowania o kilka punktów procentowych i w związku z tym agresywnie wejdziemy na rynek w celu poszukiwania i przekonywania najemców - tłumaczy Mierzwiak.

Prologis chce także wykorzystać bank ziemi - zarówno pod kątem rozbudowy, jak i realizacji zupełnie nowych projektów logitycznych.

- Jeśli nie mamy ziemi w jednym z głównych regionów logistycznych Polski - wtedy będziemy chcieli znaleźć odpowiedni grunt, kupić go a następnie zrealizować na nim inwestycję - zapewnia Bartosz Mierzwiak.

Firma planuje wzmocnić swoją aktywność na rynku transakcyjnym.

-  Do tego wszystkiego planujemy zakupy i sprzedaż obiektów logistycznych. Są pewne parki, które chcemy sprzedać, bowiem z pewnych względów nie pasują do naszej strategii. Są też obiekty, które chcielibyśmy kupić, aktywnie więc poszukujemy kolejnych obiektów i prowadzimy rozmowy z ich właścicielami w celu ich zakupu - dodaje Senior Vice President & Market Officer Prologis Poland.

Jeśli chodzi o potencjalne lokalizacje działań firmy Prologis, Bartosz Mierzwiak wskazuje pięć głównych regionów, w których grupa chce się rozwijać. - Warszawa, Centralna Polska, Poznań, Górny Śląsk i Dolny Śląsk - to regiony, w których chcemy posiadać najlepsze parki w najlepszych lokalizacjach - tłumaczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA