PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis podsumowuje rok

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2014 12:10

Prologis podsumowuje rok

Prologis, Inc., poinformował dzisiaj, że w 2013 roku wynajął w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) 1,15 miliona metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej. Na dzień 31 grudnia 2013 r. współczynnik zajętości obiektów Prologis w regionie CEE wynosił 89,5 proc.

REKLAMA

W minionym roku przedłużenia umów najmu dotyczyły 595 000 metrów kwadratowych powierzchni. Nowe umowy objęły natomiast ponad 363 000 metrów kwadratowych.

W 2013 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Prologis rozpoczął budowę trzech budynków magazynowych o łącznej powierzchni 75 300 metrów kwadratowych. Wśród realizowanych inwestycji znalazł się pierwszy po 2009 roku budynek spekulacyjny na rynku czeskim, który w ciągu dwóch miesięcy od rozpoczęcia budowy został w całości wynajęty. W minionym roku zakończono budowę 17 800 metrów kwadratowych w Prologis Park Wrocław V dla Neonet oraz dodatkowych 7 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Janki dla firmy ROHLIG SUUS Logistics. Obecnie przygotowywany jest również obiekt BTS o powierzchni 13 900 metrów kwadratowych dla firmy TOMRA na Słowacji.

- Z osiągnięciami takimi jak wynajęcie ponad miliona metrów kwadratowych w 2013 roku, ukończenie trzech budynków typu BTS i zrównoważony powrót do inwestycji spekulacyjnych, wkraczamy w 2014 rok w pozytywnych nastrojach - powiedział Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią.

- Zgodnie z naszą strategią inwestycyjną, w dalszym ciągu będziemy koncentrować się na zwiększaniu współczynnika zajętości w obiektach znajdujących się w naszym portfolio, jak również na monetyzacji posiadanych gruntów na kluczowych rynkach w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Rumunii - dodał Ben Bannatyne.

W minionym roku Prologis sprzedał dwie działki o łącznej powierzchni niemal 31 hektarów w miejscowości Breclav w Czechach (17,4 hektara) oraz we Wrocławiu (13,5 hektara).

W 2013 roku pięć obiektów Prologis zostało poddanych certyfikacji zgodnie z wiodącym na świecie systemem klasyfikacji środowiskowej budynków BREAAM. Wszystkie obiekty otrzymały ocenę „dobrą" za oddziaływanie na środowisko:

• Budynek 2 w Prologis Park Wrocław V
• Budynek 3 w Prologis Park Wrocław V
• Rozbudowa budynku 3 w Prologis Park Janki
• Budynek 7 w Prologis Park Praque-Jirny
• Budynek 7 w Prologis Park Bratislava

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA