PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis podsumowuje rok

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lut 2014 12:10

Prologis podsumowuje rok

Prologis, Inc., poinformował dzisiaj, że w 2013 roku wynajął w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) 1,15 miliona metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej. Na dzień 31 grudnia 2013 r. współczynnik zajętości obiektów Prologis w regionie CEE wynosił 89,5 proc.

REKLAMA

W minionym roku przedłużenia umów najmu dotyczyły 595 000 metrów kwadratowych powierzchni. Nowe umowy objęły natomiast ponad 363 000 metrów kwadratowych.

W 2013 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Prologis rozpoczął budowę trzech budynków magazynowych o łącznej powierzchni 75 300 metrów kwadratowych. Wśród realizowanych inwestycji znalazł się pierwszy po 2009 roku budynek spekulacyjny na rynku czeskim, który w ciągu dwóch miesięcy od rozpoczęcia budowy został w całości wynajęty. W minionym roku zakończono budowę 17 800 metrów kwadratowych w Prologis Park Wrocław V dla Neonet oraz dodatkowych 7 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Janki dla firmy ROHLIG SUUS Logistics. Obecnie przygotowywany jest również obiekt BTS o powierzchni 13 900 metrów kwadratowych dla firmy TOMRA na Słowacji.

- Z osiągnięciami takimi jak wynajęcie ponad miliona metrów kwadratowych w 2013 roku, ukończenie trzech budynków typu BTS i zrównoważony powrót do inwestycji spekulacyjnych, wkraczamy w 2014 rok w pozytywnych nastrojach - powiedział Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią.

- Zgodnie z naszą strategią inwestycyjną, w dalszym ciągu będziemy koncentrować się na zwiększaniu współczynnika zajętości w obiektach znajdujących się w naszym portfolio, jak również na monetyzacji posiadanych gruntów na kluczowych rynkach w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Rumunii - dodał Ben Bannatyne.

W minionym roku Prologis sprzedał dwie działki o łącznej powierzchni niemal 31 hektarów w miejscowości Breclav w Czechach (17,4 hektara) oraz we Wrocławiu (13,5 hektara).

W 2013 roku pięć obiektów Prologis zostało poddanych certyfikacji zgodnie z wiodącym na świecie systemem klasyfikacji środowiskowej budynków BREAAM. Wszystkie obiekty otrzymały ocenę „dobrą" za oddziaływanie na środowisko:

• Budynek 2 w Prologis Park Wrocław V
• Budynek 3 w Prologis Park Wrocław V
• Rozbudowa budynku 3 w Prologis Park Janki
• Budynek 7 w Prologis Park Praque-Jirny
• Budynek 7 w Prologis Park Bratislava

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA