PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis podsumowuje trzeci kwartał

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 paź 2016 07:59

Prologis podsumowuje trzeci kwartał Prologis Senart

Prologis Europe zamknął trzeci kwartał ze współczynnikiem zajętości na poziomie 96.1 procent, o 50 punktów bazowych więcej niż w drugim kwartale bieżącego roku. Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 594 130 mkw., blisko dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym.

REKLAMA

 

Na koniec kwartału spółka była właścicielem lub inwestorem, w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture, nieruchomości i projektów deweloperskich o łącznej powierzchni 16,6 miliona metrów kwadratowych w Europie.

- Początkowy szok związany z Brexitem osłabł w okresie letnim; nastroje wśród naszych klientów są w dalszym ciągu pozytywne z minimalnym lub żadnym wpływem na zawierane transakcje - powiedział Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę.

- Zawarte umowy najmu przełożyły się na rekordowo wysoki współczynnik zajętości europejskiego portfolio. Nadal obserwujemy znaczny wzrost stawek czynszowych w Wielkiej Brytanii i coraz częściej w Europie kontynentalnej – głównie w Niemczech, Holandii i Czechach - dodał.

W trzecim kwartale Prologis Europe rozpoczął czternaście budów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Polsce, Czechach i na Słowacji o łącznej powierzchni 291 000 metrów kwadratowych. 69 procent inwestycji stanowiły budynki typu build-to-suit, a 31 procent obiekty spekulacyjne.

- Kontynuujemy selektywny rozwój na rynkach z ograniczoną podażą o solidnych fundamentach ekonomicznych – powiedział Bannatyne. - Nasza aktywność napędzana jest przez dostępność kapitału i niski poziom pustostanów, jak również przez klientów z sektora e-commerce, którzy są odbiorcami 44 procent wszystkich naszych rozpoczętych inwestycji typu build-to-suit - dodał.

W trzecim kwartale Prologis Europe nabył pięć gruntów w całej Europie. Transakcje wpisują się w strategię spółki, polegającą na ostrożnym inwestowaniu na rynkach globalnych.

- Ciągłe zainteresowanie inwestorów w nieruchomości logistyczne przekracza podaż dostępnych produktów na kluczowych rynkach, co powoduje przeznaczenie kapitału na nowe inwestycje budowlane – dodał Bannatyne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA