PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis postawi na dalszy rozwój w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lut 2015 08:19

Prologis postawi na dalszy rozwój w Polsce

Nowe inwestycje deweloperskie, nabycia gruntów oraz kupno już istniejących nieruchomości to tylko część planów firmy Prologis na najbliższe 12 miesięcy. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Ewa Zawadzka, Business Development Director, jednym z najważniejszych wyzwań jest odkrywanie i spełnianie nowych potrzeb rynku.

REKLAMA

Jak tłumaczy Ewa Zawadzka, Prologis planuje rozwój na najważniejszych rynkach w kraju. Chodzi tu o Wrocław, Poznań, Górny Śląsk oraz rejon Strykowa i Warszawy. Na tych rynkach rośnie przy tym potencjał tworzenia projektów spekulacyjnych.

- Takie miejsca, jak Wrocław, Poznań czy Górny Śląsk przedstawiają duże możliwości jeśli chodzi o nowe inwestycje spekulacyjne. Aktywność najemców oraz dość korzystny wskaźnik pustostanów sprawiają, że nie ma tam większego ryzyka przy tworzeniu projektów. Niemniej zawsze trzeba zachować ostrożność - komentuje.

Jednym z nowych trendów na rynku jest rosnąca popularność projektów typu SBU (Small Business Unit). - W 2014 roku zbudowaliśmy pierwszy taki projekt na rynku wrocławskim. W trakcie budowy wynajęliśmy 85 proc. powierzchni, a obecnie jest on w całości zajęty przez najemców - dodaje Zawadzka.

Jak komentuje przedstawicielka Prologis, sukces inwestycji skłania do realizacji kolejnych tego typu projektów. - Wynika to m.in. z rosnącego znaczenia branż e-commerce czy FMCG, które mogą korzystać z takiej powierzchni - tłumaczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA