PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis: Powierzchnia polskch obiektów dystrybucyjnych wynajęta prawie w 90 proc.

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 lis 2011 12:54

Firma Prologis, globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformowała, że w okresie od 1 stycznia do 30 września 2011 roku wynajęła ponad 930 000 metrów kwadratowych powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej. To o około 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Ponad połowa wszystkich podpisanych umów dotyczy parków logistycznych w Polsce.

REKLAMA

Nowe umowy najmu zawarto na ponad 350 500 metrów kwadratowych, co w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010 stanowi 10-procentowy wzrost. Ponadto Prologis przedłużył umowy najmu na 585 000 metrów kwadratowych, co oznacza wzrost o 24 proc. w ujęciu rok do roku.

Nowi klienci wynajęli w Polsce łącznie 250 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni dystrybucyjnej, podpisano także umowy przedłużenia najmu na około 288 000 metrów kwadratowych. Tym samym, w ramach nowych i przedłużonych umów w parkach Prologis znajdujących się na terenie Polski wynajęto o 6 proc. więcej powierzchni niż w pierwszych dziewięciu miesiącach roku ubiegłego.

Zawarte w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku umowy spowodowały, że o ponad 30 proc. spadł współczynnik wolnej powierzchni. Na dzień 30 września 2011 roku portfolio firmy w Europie Środkowo-Wschodniej było wynajęte w 89 proc., natomiast w Polsce w 87 proc.

- Jestem bardzo zadowolony z umów najmu, jakie podpisaliśmy w trzech kwartałach tego roku, a wzrost aktywności w tym zakresie napawa optymizmem - powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director Central & Eastern Europe. - Nasze zrozumienie potrzeb klientów sprawia, że możemy zaoferować im obiekty gotowe do natychmiastowego wynajęcia. Cieszy także fakt, że w projektach inwestycyjnych - zarówno już ukończonych, jak i dopiero realizowanych - umiemy skutecznie wykorzystać strategicznie zlokalizowane grunty, którymi dysponujemy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prologis jest dostawcą powierzchni magazynowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i oferuje ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych zlokalizowanych w 41 parkach. Z portfolio ponad 2,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni w 107 budynkach na terenie 25 parków dystrybucyjnych Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowych w Polsce.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA