PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis: Powierzchnia polskch obiektów dystrybucyjnych wynajęta prawie w 90 proc.

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 lis 2011 12:54

Firma Prologis, globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformowała, że w okresie od 1 stycznia do 30 września 2011 roku wynajęła ponad 930 000 metrów kwadratowych powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej. To o około 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Ponad połowa wszystkich podpisanych umów dotyczy parków logistycznych w Polsce.

REKLAMA

Nowe umowy najmu zawarto na ponad 350 500 metrów kwadratowych, co w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010 stanowi 10-procentowy wzrost. Ponadto Prologis przedłużył umowy najmu na 585 000 metrów kwadratowych, co oznacza wzrost o 24 proc. w ujęciu rok do roku.

Nowi klienci wynajęli w Polsce łącznie 250 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni dystrybucyjnej, podpisano także umowy przedłużenia najmu na około 288 000 metrów kwadratowych. Tym samym, w ramach nowych i przedłużonych umów w parkach Prologis znajdujących się na terenie Polski wynajęto o 6 proc. więcej powierzchni niż w pierwszych dziewięciu miesiącach roku ubiegłego.

Zawarte w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku umowy spowodowały, że o ponad 30 proc. spadł współczynnik wolnej powierzchni. Na dzień 30 września 2011 roku portfolio firmy w Europie Środkowo-Wschodniej było wynajęte w 89 proc., natomiast w Polsce w 87 proc.

- Jestem bardzo zadowolony z umów najmu, jakie podpisaliśmy w trzech kwartałach tego roku, a wzrost aktywności w tym zakresie napawa optymizmem - powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director Central & Eastern Europe. - Nasze zrozumienie potrzeb klientów sprawia, że możemy zaoferować im obiekty gotowe do natychmiastowego wynajęcia. Cieszy także fakt, że w projektach inwestycyjnych - zarówno już ukończonych, jak i dopiero realizowanych - umiemy skutecznie wykorzystać strategicznie zlokalizowane grunty, którymi dysponujemy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prologis jest dostawcą powierzchni magazynowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i oferuje ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych zlokalizowanych w 41 parkach. Z portfolio ponad 2,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni w 107 budynkach na terenie 25 parków dystrybucyjnych Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowych w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA