PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis regionalnym liderem na rynku powierzchni magazynowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 sie 2012 13:01

Prologis regionalnym liderem na rynku powierzchni magazynowej

Według najnowszych danych Prologis Inc., firma jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Prologis ma w tym momencie 42-procentowy udział w rynku Europy Środkowo-Wschodniej pod względem ilości wynajętej powierzchni.

W ciągu pierwszego półrocza br. firma wynajęła ponad 560 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Prawie 66 proc. tego wyniku przypada na Polskę. Wskaźnik wynajęcia powierzchni w regionie wynosi prawie 89 proc.

Jak powiedział Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią, w Polsce najbardziej aktywne rynki dla firmy to niezmiennie Górny i Dolny Śląsk. - Z kolei nasze portfolio na Słowacji i w Rumunii jest w całości wynajęte. Półroczne wyniki potwierdzają więc słuszność decyzji o (...) skoncentrowaniu się na najbardziej atrakcyjnych i strategicznie położonych parkach logistycznych - dodał.

Do największych umów w tym roku zaliczyć można nową umowę najmu w Prologis Park Dąbrowa (34 tys. mkw. - DHL Exel Supply Chain), Prologis Park Teresin (19,5 tys. mkw. - Fiefe) oraz Prologis Park Pilsen-Stenovice (17,5 tys. mkw. - Sony). Firmie udało się również przedłużyć umowę najmu na Prologis Park Teresin (26 tys. mkw. - Schenker) oraz Prologis park Budapest-Sziget (20,5 tys. mkw. - Uti).

W ciągu tego roku oddano do użytku w regionie około 65 tys. mkw. powierzchni magazynowej (w Pradze, Wrocławiu i Jankach). Rozpoczęto również budowę magazynu o powierzchni 24,5 tys. mkw. na terenie Prologis Park Bratislava.

Prologis w tym momencie działa w pięciu krajach regionu: w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumuni i na Węgrzech.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • herkson 2012-08-14 11:58:52
    Moim zdaniem to Jartom jest teraz najważniejszym graczem na rynku. Te najlepsze okazje z ich bazy znikają, więc zainteresowanie mają. Zresztą za pół roku zobaczymy podsumowania roku, to wtedy wyciągniemy jakieś wnioski.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA