PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis stawia na budynki spekulacyjne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 kwi 2015 10:49

Prologis stawia na budynki spekulacyjne Prologis Park Chorzów

Prologis podsumował wyniki działalności w pierwszym kwartale 2015 roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Do najważniejszych wydarzeń należy rozpoczęcie prac przy kolejnych budynkach spekulacyjnych.

REKLAMA

W pierwszym kwartale 2015 roku Prologis był aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości magazynowych. Firma kupiła park o powierzchni 69 105 metrów kwadratowych położony 23 kilometry na zachód od centrum Budapesztu, którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Budapest M1.

Prologis rozpoczął także budowę dwóch obiektów spekulacyjnych w Polsce o łącznej powierzchni 46 200 metrów kwadratowych. Budynek o powierzchni 27 650 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Szczecin, który jest w pełni wynajęty. Magazyn jest już w 70 procentach wynajęty firmie Bridgestone Stargard Sp. z o.o. oraz spółce z branży meblowej. Budynek o powierzchni 18 500 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław V, który jest już w całości wynajęty. Powstający obiekt będzie szóstym magazynem w tym kompleksie.

Prologis w pierwszym kwartale 2015 roku zakończył również budowę dwóch budynków spekulacyjnych o całkowitej powierzchni 53 600 metrów kwadratowych – obiektu o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Prague-Airport oraz budynku o powierzchni 23 600 metrów kwadratowych w Prologis Park Bratislava, który jest w 100 procentach wynajęty. Obecnie deweloper prowadzi budowę pięciu obiektów logistycznych o łącznej powierzchni ponad 121 000 metrów kwadratowych.

Od stycznia do końca marca 2015 roku Spółka wynajęła blisko 532 000 metrów kwadratowych, o 77 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 164 000 tysięcy metrów kwadratowych i przedłużyła umowy o łącznej powierzchni prawie 270 000 metrów kwadratowych. Pozostała cześć to umowy krótkoterminowe. Transakcje zawarte w Polsce stanowiły niemal 57 procent wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na koniec pierwszego kwartału współczynnik zajętości portfolio Prologis CEE wyniósł 93,1 procent.

- Rozpoczęliśmy rok z dużym rozmachem – powiedział Ben Bannatyne, dyrektor regionalny Prologis w Europie Środkowej i Wschodniej.

- Od pierwszych miesięcy tego roku inwestowaliśmy w nieruchomości i skupiliśmy się na budowie nowych obiektów. Wysoki poziom zajętości nieruchomości magazynowych w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej daje nam pewność, że wszystkie trzy obiekty spekulacyjne, zarówno nowo oddany magazyn w Pradze, jak i dwa obiekty budowane w Polsce powstają w odpowiednim czasie - dodał.

Działając aktywnie w pięciu krajach w CEE z portfolio 4,2 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2015 r.). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA