PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis wynajął 15 tys. mkw. w parkach dystrybucyjnych na Górnym Śląsku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 lis 2011 11:52

Prologis, Inc., globalny właściciel, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o podpisaniu czterech umów najmu o całkowitej powierzchni 15 000 metrów kwadratowych na terenie swoich parków dystrybucyjnych zlokalizowanych na Górnym Śląsku.

REKLAMA

Umowę najmu 4 600 metrów kwadratowych w budynku 6. w Prologis Park Chorzów, za pośrednictwem agencji Colliers International, przedłużyła firma Danone, światowy lider w branżach świeżych produktów mlecznych, wodzie butelkowanej oraz w żywności dla niemowląt i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego;

4 500 metrów kwadratowych w budynku 2. w Prologis Park Sosnowiec wynajęto firmie ThyssenKrupp Energostal, jednemu z czołowych dystrybutorów wyrobów hutniczych i tworzyw sztucznych w Polsce. W zawarciu tej transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Profesja Plus;.

4 000 metrów kwadratowych w budynku 6. na terenie Prologis Park Dąbrowa wynajęła firma ABRA, ogólnopolska sieć sklepów meblowych, będąca częścią Steinhoff International Holdings Limited, grupy prowadzącej sprzedaż detaliczną mebli i wyposażenia wnętrz w Europie, Australii, Nowej Zelandii i RPA. Agencja Axi Immo pośredniczyła w negocjacjach umowy najmu.

1 920 metrów kwadratowych w budynku 2. w Prologis Park Będzin II przedłużyła firma SDU Technika Złączeniowa, która zaopatruje w całej Europie przemysł motoryzacyjny, górnictwo, hutnictwo i budownictwo w elementy złączeniowe.

- Cieszymy się, że możemy powitać nowe firmy w naszych parkach, jak również kontynuować i rozwijać współpracę z dotychczasowymi klientami - powiedział Michał Czarnecki, Vice President Leasing & Development Prologis na Polskę. - Śląsk jest bardzo ważnym miejscem na dystrybucyjnej mapie zarówno regionu jak i całego kraju. Co najważniejsze na tym terenie posiadamy rozwiniętą sieć obiektów magazynowych, która pozwala na zaspokajanie potrzeb naszych klientów.

Z portfolio ponad 2,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni zlokalizowanej w 107 budynkach na terenie 25 parków dystrybucyjnych Prologis jest jednym z wiodących dostawcą magazynów w Polsce. Na samym Górnym Śląsku firma posiada pięć parków dystrybucyjnych (27 budynków) o łącznej powierzchni ponad 523 000 metrów kwadratowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA