PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis wynajął o 30 proc. więcej powierzchni magazynowej niż rok wcześniej

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 kwi 2014 15:22

Prologis wynajął o 30 proc. więcej powierzchni magazynowej niż rok wcześniej

Prologis, Inc. właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych w pierwszym kwartale 2014 roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) wynajął 300 000 mkw. powierzchni. Rozpoczął też budowę 56 400 mkw. nowej powierzchni magazynowej.

REKLAMA

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2014 roku Prologis wynajął niemal 300 000 mkw., o 30 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Transakcje zawarte w Polsce stanowiły 44 procent wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w regionie.

Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 105 000 mkw. i przedłużył umowy o łącznej powierzchni ponad 154 200 mkw. Pozostałą cześć stanowiły umowy krótkoterminowe.

Inwestycje
W pierwszym kwartale Prologis rozpoczął budowę trzech nowych obiektów o łącznej powierzchni 56 400 mkw., w tym: Prologis Park Wrocław V DC5 - budynek spekulacyjny o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych, Prologis Park Wrocław III DC1 - budynek spekulacyjny o powierzchni 18 200 metrów kwadratowych, Prologis Park Szczecin DC2 - budynek typu build-to-suit o powierzchni 11,200 metrów kwadratowych dla firmy Prime Cargo.

Ponadto Prologis nabył od firmy Centaurus Logistics S.á.r.l. budynek dystrybucyjny Prague Modletice D1, o powierzchni 16 000 mkw., położony w praskiej strefie D1. Obecnie obiekt nosi nazwę Prologis Park Prague D1 West II.

- Rosnący popyt na wybranych rynkach w regionie w minionym kwartale doprowadził do silnego wzrostu w wynajmie powierzchni dystrybucyjnych, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego - powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią. -Jesteśmy w dalszym ciągu skoncentrowani na zwiększaniu poziomu zajętości w naszym portfolio, jak również na nowych inwestycjach i przejęciach na kluczowych rynkach zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 mln mkw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31. marca 2014 roku).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA