PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis wynajął o 30 proc. więcej powierzchni magazynowej niż rok wcześniej

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 kwi 2014 15:22

Prologis wynajął o 30 proc. więcej powierzchni magazynowej niż rok wcześniej

Prologis, Inc. właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych w pierwszym kwartale 2014 roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) wynajął 300 000 mkw. powierzchni. Rozpoczął też budowę 56 400 mkw. nowej powierzchni magazynowej.

REKLAMA

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2014 roku Prologis wynajął niemal 300 000 mkw., o 30 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Transakcje zawarte w Polsce stanowiły 44 procent wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w regionie.

Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 105 000 mkw. i przedłużył umowy o łącznej powierzchni ponad 154 200 mkw. Pozostałą cześć stanowiły umowy krótkoterminowe.

Inwestycje
W pierwszym kwartale Prologis rozpoczął budowę trzech nowych obiektów o łącznej powierzchni 56 400 mkw., w tym: Prologis Park Wrocław V DC5 - budynek spekulacyjny o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych, Prologis Park Wrocław III DC1 - budynek spekulacyjny o powierzchni 18 200 metrów kwadratowych, Prologis Park Szczecin DC2 - budynek typu build-to-suit o powierzchni 11,200 metrów kwadratowych dla firmy Prime Cargo.

Ponadto Prologis nabył od firmy Centaurus Logistics S.á.r.l. budynek dystrybucyjny Prague Modletice D1, o powierzchni 16 000 mkw., położony w praskiej strefie D1. Obecnie obiekt nosi nazwę Prologis Park Prague D1 West II.

- Rosnący popyt na wybranych rynkach w regionie w minionym kwartale doprowadził do silnego wzrostu w wynajmie powierzchni dystrybucyjnych, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego - powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią. -Jesteśmy w dalszym ciągu skoncentrowani na zwiększaniu poziomu zajętości w naszym portfolio, jak również na nowych inwestycjach i przejęciach na kluczowych rynkach zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 mln mkw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31. marca 2014 roku).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA