PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis wynajął ponad milion mkw. powierzchni w 2012 roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 lut 2013 14:38

Prologis wynajął ponad milion mkw. powierzchni w 2012 roku

Prologis, Inc. w roku 2012 wynajął ponad 1,16 miliona metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej, z czego 60 proc. w Polsce. Udział firmy w rynku wyniósł 38 proc.

REKLAMA

W 2012 roku Prologis w Polsce rozpoczął budowę dwóch nowych obiektów. Chodzi o rozbudowę Prologis Park Janki o kolejne 6 800 mkw. dla Rohlig Suus Logistics oraz obiekt typu build-to-suit o powierzchni 17 800 mkw. dla dystrybutora artykułów RTV/AGD w Prologis Park Wrocław V. W 2012 zakończono również budowę obiektu spekulacyjnego w Prologis Park Janki o powierzchni wynoszącej blisko 18 500 mkw.

Prologis sprzedał również 230,8 tys. mkw. powierzchni dystrybucyjnej w sześciu parkach w Warszawie, Wrocławiu, Będzinie, Rawie i Sosnowcu. Łączna cena sprzedaży aktywów wyniosła 125,4 milionów Euro. Prologis wniósł również trzy obiekty w Polsce do funduszu Prologis European Properties Fund II za 22,3 miliona Euro.

- 2012 był kolejnym bardzo dobrym rokiem dla Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej szczególnie, że po raz trzeci z rzędu wynajęliśmy ponad milion metrów kwadratowych w regionie. Klienci Prologis mówią nam, że cenią jakość naszych obiektów, nasze elastyczne podejście - dostarczanie gotowych rozwiązań - i wiedzę techniczną jaką dysponujemy. Jest to zwycięska formuła i jestem bardzo dumny z naszych osiągnięć w minionym roku - powiedział Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią.

- Dzięki stabilnemu popytowi na obiekty dystrybucyjne Prologis, będziemy nadal w maksymalnym zakresie wykorzystywać nasz bank gruntów, budując w najbardziej strategicznych lokalizacjach i koncentrując się na możliwościach inwestycyjnych na kluczowych rynkach - dodał Bannatyne.

Prologis w regionie zrealizował także budynek spekulacyjny o powierzchni 24 500 mkw. w Prologis Park Bratislava, który został zrealizowany w III kwartale 2012 roku. W całej Europie Środkowo-Wschodniej firma spieniężyłą 69 hektarów gruntów w tym trzy działki w Polsce (Warszawa, Rawa, Września) oraz dwie w Czechach (Praga i Stenovice).

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,5 miliona mkw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (na 31 grudnia 2012 r.).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA