PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis wynajmuje 26 tys. mkw. firmom Iron Mountain i Lekkerland

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lis 2011 13:06

Prologis Inc., globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o przedłużeniu umów najmu w Budapeszcie. Dwie transakcje obejmują ponad 26 000 metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej.

REKLAMA

Prologis przedłużył umowę najmu 14 530 metrów kwadratowych w Prologis Park Budapest-Gyál z Iron Mountain, liderem w dziedzinie usług zarządzania informacjami. Jednocześnie klient zwiększył wynajmowaną powierzchnię o dodatkowe 3 060 metrów kwadratowych na terenie tego samego parku.

Prologis Park Budapest-Gyál to centrum dystrybucyjne o strategicznej lokalizacji na południowo-zachodnich przedmieściach Budapesztu, przy skrzyżowaniu autostrady M5 z obwodnicą M0, skomunikowane z siecią autostrad i międzynarodowym portem lotniczym.

Ponadto spółka przedłużyła umowę najmu 8 580 metrów kwadratowych w Prologis Park Budapest-Harbor z Lekkerland, czołową firmą działającą w branży hurtowego obrotu produktami spożywczymi i artykułami przemysłowymi powszechnego użytku.

Prologis Park Budapest-Harbor to nowoczesny park dystrybucyjny położony 12 kilometrów na południe od centrum Budapesztu. Teren parku przylega do Dunaju i autostrady M6, która niespełna 2,5 kilometra dalej łączy się z obwodnicą M0.

- Obserwujemy niesłabnące zainteresowanie klientów naszymi obiektami w całej Europie Środkowo-Wschodniej - mówi László Kemenes, market officer Prologis na Węgrzech i w Rumunii. - Centra dystrybucyjne Prologis na Węgrzech wyróżniają się znakomitą lokalizacją i są popularne wśród klientów starających się uspraniać swoje sieci dystrybucyjne w tym regionie.

Portfolio Prologis na Węgrzech obejmuje ponad 495 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w sześciu centrach zlokalizowanych w strefie metropolitalnej Budapesztu (Gyál, Harbor Park, Százhalombatta, Szigetszentmiklós, Budaörs) oraz w Hegyeshalom.

Z portfolio o łącznej powierzchni ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych zlokalizowanej w 41 parkach logistycznych Prologis jest jednym z wiodących dostawców powierzchni magazynowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA