PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis zacieśnia współpracę z DHL

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 kwi 2012 13:24

Prologis, Inc. podpisał umowę najmu 33,8 tys. mkw. w Prologis Park Dąbrowa z firmą DHL Exel Supply Chain, częścią największej na świecie grupy logistycznej Deutsche Post DHL.

REKLAMA

DHL jest jednym z największych globalnych klientów Prologis. Włącznie z zawartą transakcję firma wynajmuje ponad 1,1 mln mkw. powierzchni w parkach logistycznych Prologis w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

- Nowa umowa z firmą DHL to dowód, że niezmiennie od lat oferujemy powierzchnię magazynową, odpowiadającą wymaganiom największych graczy na globalnym rynku - powiedział Michał Czarnecki, vice president leasing and development for Poland - Jestem pewien, że centrum dystrybucyjne w Dąbrowie Górniczej, dzięki swojej strategicznej lokalizacji oraz wysoko wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, będzie doskonałą bazą do działań operacyjnych firmy w południowej Polsce - dodał.

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja CBRE.

- Mimo niełatwej sytuacji gospodarczej, nadal istnieje zapotrzebowanie na wysokiej jakości centra dystrybucyjne w strategicznych lokalizacjach na Śląsku. Nowa umowa najmu z DHL jest znaczącą transakcją, która pokazuje poziom aktywności rynku magazynowego, na którym nadal zawieramy duże kontrakty. Jesteśmy bardzo dumni z reprezentowania DHL w zawarciu jednej z największych umów najmu na polskim rynku nieruchomości magazynowych - powiedział Patrick Kurowski, head of industrial at CBRE.

Prologis Park Dąbrowa to wysokiej jakości centrum dystrybucyjne obejmujące dziesięć budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 144 000 mkw. W bliskim sąsiedztwie parku przebiega wiele ważnych szlaków komunikacyjnych, takich jak droga szybkiego ruchu S1 zapewniająca bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i Międzynarodowym Portem Lotniczym w Pyrzowicach. Dąbrowa Górnicza ma także rozległą sieć kolejową, zapewniającą połączenie z linią Warszawa-Katowice (VI korytarz paneuropejski) oraz pobliskim terminalem Linii Hutniczej Szerokotorowej w Sławkowie.

Pozostałymi Klientami parku są: 7R Solution, ABRA, ANL, Euro-Pegaz Logistyka, FIEGE, GTX HANEX PLASTIC, Kamis, Magna Automotive Poland, Premium, and Rhenus Contract Logistics.

Prologis jest największym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w regionie Górnego Śląska z pięcioma parkami dystrybucyjnymi (27 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 526 tys. mkw. (stan na 31 grudnia 2011 roku).

  • juga 2012-04-25 12:39:37
    Zauważyłem również, że wzmocnili współpracę z agencją Jartom. Nareszcie ich magazyny zaczęły jako tako schodzić, bo przez wiele lat pod tym względem był wielki dramat ;/

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA