PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis zadowolony z wyników II kwartału

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 lip 2014 11:58

Prologis zadowolony z wyników II kwartału

Siedem obiektów w budowie i blisko 520 000 mkw. wynajętej powierzchni magazynowej, o 86 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, to bilans Prologis, Inc. za drugi kwartał 2014 roku w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

W drugim kwartale spółka wynajęła blisko 520 000 metrów kwadratowych, o 86 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Transakcje zawarte w Polsce stanowiły ponad 57 procent wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w regionie.

Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 157 000 tysięcy metrów kwadratowych i przedłużyła umowy o łącznej powierzchni ponad 274 000 metrów kwadratowych. Pozostałą cześć stanowiły umowy krótkoterminowe. Współczynnik wynajęcia powierzchni znajdującej się w portfolio Prologis CEE wyniósł 90,1 procent na koniec drugiego kwartału.

W drugim kwartale spółka Prologis kupiła położony na północny zachód od Pragi R6 Logistics Park. Na przemianowanym na Prologis Park Prague Airport 33-hektarowym gruncie firma rozpoczęła już budowę obiektu spekulacyjnego o powierzchni 30,000 metrów kwadratowych.

Obecnie w budowie znajduje się siedem budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 131,000 metrów kwadratowych. - Kondycja rynków najmu w Europie Środkowo-Wschodniej ulega poprawie, chociaż w nierównym tempie - powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią. - Rośnie popyt na globalnych rynkach, gdzie brakuje odpowiedniej powierzchni, a czynsze uzasadniają nowe inwestycje. Częściowo mają na to wpływ obecnie wdrażane przez klientów plany rekonfiguracji łańcuchów dostaw, które ze względu na pogorszenie sytuacji gospodarczej na świecie zostały wstrzymane. Poprawa koniunktury umożliwiła powrót do odłożonych projektów.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 czerwca 2014 roku).


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA