PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prologis zapowiada inwestycje na Śląsku, w Polsce centralnej i w Poznaniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 gru 2011 14:16

Prologis zapowiada inwestycje na Śląsku, w Polsce centralnej i w Poznaniu

Firma Prologis zapowiada, że zgodnie z przyjętą strategią będzie w dalszym ciągu koncentrować się na wynajęciu pozostałej dostępnej powierzchni magazynowej w parkach Prologis i rozwijaniu współpracy z obecnymi klientami. Jednocześnie celem firmy na najbliższe lata jest budowa i rozwój wysokiej jakości parków logistycznych w znaczących regionach Polski, generujących największy popyt, czyli na Dolnym i Górnym Śląsku, w Polsce centralnej, Poznaniu i Warszawie. Firma jest obecnie w trakcie negocjacji dwóch kontraktów, ale szczegółów na razie nie zdradza.

REKLAMA

W 2011 roku wybudował trzy nowe obiekty typu BTS o łącznej powierzchni 66 tys. mkw. zlokalizowane w Słowacji, Czechach i Polsce.

W pierwszych trzech kwartałach 2011 roku Prologis odnotował 20-proc. wzrost najmu powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej w podrównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Firma zapowiada, że na koniec 2011 roku prawdopodobnie znów pobije swój rekord i przekroczy próg jednego miliona metrów kwadratowych wynajętej powierzchni magazynowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prologis posiada w regionie Warszawy dziewięć parków dystrybucyjnych (39 budynków) o łącznej powierzchni ponad 760 tys. mkw. Z portfolio o powierzchni 2,1 mln mkw. zlokalizowanych w 107 budynkach w 25 parkach logistycznych Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w Polsce.

Prologis, Inc. jest właścicielem, operatorem i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 55,7 mln mkw. (600 mln stóp kwadratowych) w 22 krajach (stan na 30 września 2011 roku). Wśród ponad 4,5 tys. klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA