PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum Katowice: Rejon Gliwice-Sośnica kluczowy dla rozwoju rynku magazynowego na Śląsku

  • Property News
  • 20 lis 2012 13:22

Położenie na skrzyżowaniu paneuropejskich szlaków komunikacyjnych, a także duża liczba znajdujących się w regionie i jego najbliższym sąsiedztwie inwestycji przemysłowych będą sprzyjać dalszemu rozwojowi śląskiego rynku magazynowego - uważają prelegenci sesji magazynowej, która odbyła się w czasie Property Forum Katowice.

REKLAMA

Śląsk jest drugim pod względem wielkości rynkiem magazynowym w kraju i wciąż szybko się rozwija.

Uczestniczący w sesji prelegenci pytani o prognozy rozwoju sektora w przyszłym roku byli umiarkowanymi optymistami i zwracali uwagę na panującą na rynku niepewność.

Największym optymistą okazał się Piotr Wojaczek, prezes KSSE, który stwierdził, że kryzysy na Zachodzie są zwykle dla nas szansą na rozwój. - Inwestorzy z Europy Zachodniej trafiają wówczas na nasz rynek w poszukiwaniu niższych kosztów - podkreślił.

Korzystna dla rozwoju segmentu magazynowego na Śląsku będzie coraz lepsza infrastruktura komunikacyjna, która ułatwia dotarcie ze Śląska do wielu regionów Polski i Europy. Pod tym względem najbardziej perspektywiczny jest rejon Gliwice-Sośnica, gdzie krzyżują się autostrady A4 i A1. Dotąd inwestycje magazynowe lokowano wzdłuż autostrady A4.

Za największe utrudnienie w rozwoju uznano zagrożenie szkodami górniczymi, które znacznie zwiększają koszty budowy wielkopowierzchniowych hal, a szczególnie magazynów wysokiego składowania.

- Obecnie na Śląsku mamy do dyspozycji 1,375 mln mkw. powierzchni magazynowej. Wciąż powstają nowe obiekty, a mimo to w ostatnim czasie stopa pustostanów spadła z 20 proc. do 5 proc. - powiedział Krzysztof Kienorow z Colliers International.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA