PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum Katowice: Rejon Gliwice-Sośnica kluczowy dla rozwoju rynku magazynowego na Śląsku

  • Property News
  • 20 lis 2012 13:22

Położenie na skrzyżowaniu paneuropejskich szlaków komunikacyjnych, a także duża liczba znajdujących się w regionie i jego najbliższym sąsiedztwie inwestycji przemysłowych będą sprzyjać dalszemu rozwojowi śląskiego rynku magazynowego - uważają prelegenci sesji magazynowej, która odbyła się w czasie Property Forum Katowice.

REKLAMA

Śląsk jest drugim pod względem wielkości rynkiem magazynowym w kraju i wciąż szybko się rozwija.

Uczestniczący w sesji prelegenci pytani o prognozy rozwoju sektora w przyszłym roku byli umiarkowanymi optymistami i zwracali uwagę na panującą na rynku niepewność.

Największym optymistą okazał się Piotr Wojaczek, prezes KSSE, który stwierdził, że kryzysy na Zachodzie są zwykle dla nas szansą na rozwój. - Inwestorzy z Europy Zachodniej trafiają wówczas na nasz rynek w poszukiwaniu niższych kosztów - podkreślił.

Korzystna dla rozwoju segmentu magazynowego na Śląsku będzie coraz lepsza infrastruktura komunikacyjna, która ułatwia dotarcie ze Śląska do wielu regionów Polski i Europy. Pod tym względem najbardziej perspektywiczny jest rejon Gliwice-Sośnica, gdzie krzyżują się autostrady A4 i A1. Dotąd inwestycje magazynowe lokowano wzdłuż autostrady A4.

Za największe utrudnienie w rozwoju uznano zagrożenie szkodami górniczymi, które znacznie zwiększają koszty budowy wielkopowierzchniowych hal, a szczególnie magazynów wysokiego składowania.

- Obecnie na Śląsku mamy do dyspozycji 1,375 mln mkw. powierzchni magazynowej. Wciąż powstają nowe obiekty, a mimo to w ostatnim czasie stopa pustostanów spadła z 20 proc. do 5 proc. - powiedział Krzysztof Kienorow z Colliers International.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA