PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Protest pracowników terminalu DCT Gdańsk

  • Autor: PAP
  • 20 lip 2015 21:14

Podwyżki płac oraz uregulowania kwestii umów o pracę na czas określony domagają się pracownicy terminala kontenerowego DCT Gdańsk. We wtorek w południe przed siedzibą firmy ma dojść do demonstracji załogi.

REKLAMA

"W firmie DCT doszło niestety do zaognienia sytuacji. W trakcie negocjacji nad zbiorowym układem pracy po stronie pracodawcy widzimy daleko posuniętą obstrukcję. Odbywają się spotkania, ale nie posuwają one ani o krok dalej naszych rozmów. Na jakiekolwiek wnioski strony związkowej pracodawca odpowiada negatywnie, nie chce uwzględnić podstawowych postulatów" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" Krzysztof Dośla.

Przypomniał, że komisja zakładowa "S" w DCT Gdańsk weszła 18 czerwca w spór zbiorowy z pracodawcą.

Obecny na konferencji prasowej przewodniczący "S" w DCT Gdańsk Łukasz Kozłowski powiedział, że w piątek, na ostatnie spotkanie z przedstawicielami załogi kierownictwo spółki wydelegowało firmę prawniczą. "To nie jest metoda, aby dojść do porozumienia, gdyż te osoby nie mają prawa do podjęcia jakiejkolwiek decyzji" - ocenił.

Kozłowski ma nadzieję, iż wtorkowa manifestacja załogi sprawi, że zarząd zacznie "poważnie traktować" pracowników i rozpocznie bezpośrednie rozmowy. "Naszym celem jest praca i zależy nam na rozwoju firmy, i żeby funkcjonowała jak najlepiej" - zastrzegł.

Związkowcy z DCT Gdańsk domagają się podwyżek dla pracowników w wysokości 1000 zł brutto.

Według związkowców wynagrodzenia w DCT Gdańsk w okresie od czerwca 2007 do czerwca 2014, a więc na przestrzeni siedmiu lat wzrosły o około 7 proc., podczas gdy w tym czasie ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 19,2 proc.

Załoga DCT Gdańsk chce też uregulowania sprawy umów na czas określony. Według "S" 240 pracowników zatrudnionych jest na podstawie wieloletnich umów o pracę na czas określony. Według związkowców są to osoby, których staż pracy w DCT wynosi 3,4,5, a nawet 8 lat.

Na konferencji prasowej poinformowano też, że pod koniec czerwca władze DCT Gdańsk zwolniły z pracy trzy osoby: dwóch członków komisji zakładowej związku oraz pracownika, który zwrócił się do Państwowej Inspekcji Pracy o kontrolę ws. niewypłacania wynagrodzeń.

Rzecznik prasowy DCT Gdańsk Jadwiga Grabowska powiedziała PAP, że podawane przez stronę związkową informacje nt. podwyżek płac w spółce w ostatnich latach są nieprawdziwe. Wyjaśniła, że w latach 2007-2014 wynagrodzenia kontrolerów w firmie wzrosły o 21 proc., a operatorów o prawie 28 proc.; zaś średnia płaca w czerwcu 2015 r. na stanowiskach operacyjnych na placu wynosiła 4116,41 zł.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA