PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przejściowe problemy na budowie P3 Piotrków. Przyczyną - konflikt podwykonawców

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 31 sty 2018 14:45

Przejściowe problemy na budowie P3 Piotrków. Przyczyną - konflikt podwykonawców

Budowa nowego obiektu na terenie parku logistycznego P3 Piotrków w Woli Bykowskiej została dziś zablokowana.

REKLAMA

Do incydentu doszło podczas realizacji hali magazynowej w ramach kompleksu logistycznego P3 Piotrków w miejscowości Wola Bykowska. W godzinach porannych pracownicy firm wykonujących prace na zlecenie podwykonawcy inwestycji - firmy ZRB Damian Sularz - zablokowali prace twierdząc, że nie dostali zaległych płatności. Na miejscu pojawili się również funkcjonariusze policji.

ZRB Damian Sularz to podwykonawca głównego wykonawcy budowy w P3 Piotrków - firmy Depenbrock. Inwestorem - firma P3, która, jak zapewnia, nie dysponowała do tej pory wiedzą o zaległych płatnościach wobec firmy wykonującej prace dla podwykonawcy przedsięwzięcia.

- Informacja, która dotarła do nas dziś rano, o zaległych płatnościach wobec jednej z firm pracujących przy budowie magazynu na terenie parku P3 Piotrków, jest dla nas dużym zaskoczeniem. Płatności na rzecz generalnego wykonawcy realizujemy systematycznie, wraz z postępami kolejnych etapów budowy. Dokonywane są one na podstawie ustalonego wcześniej harmonogramu oraz przedstawianych nam oświadczeń generalnego wykonawcy, iż nie zalega on z płatnościami wobec swoich podwykonawców - komentuje Andrzej Wroński, Managing Director Poland w P3 Logistic Parks. - Do tej pory nie byliśmy informowani o żadnych sytuacjach związanych z nieuregulowanymi płatnościami.

Jak zapewnili nas przedstawiciele P3, współpracują z generalnym wykonawcą nad jak najszybszym rozwiązaniem sytuacji. - Zobowiązaliśmy go do podjęcia działań mających na celu wyjaśnienie sytuacji z podwykonawcą i przedstawienia nam oficjalnego rozwiązania problemu - mówi Andrzej Wroński.

Także firma Depenbrock, generalny wykonawca inwestycji, wydała oficjalne oświadczenie, w którym stwierdza: "Niniejszym informujemy, iż wymagalne należności wobec naszych podwykonawców na inwestycji w Woli Bykowskiej regulowane są na bieżąco, w tym należności wobec firmy ZRB. W chwili obecnej, wobec ustnego zgłoszenia roszczeń dalszych podwykonawców firmy ZRB, weryfikowane są prawne możliwości pomocy dla tych podmiotów". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA