PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przemysł stoczniowy ma powrócić na Pomorze

  • Autor: PAP
  • 07 wrz 2016 17:51

Przemysł stoczniowy ma powrócić na Pomorze Fot. Fotolia

Krzysztof Kozłowski został nowym wojewodą zachodniopomorskim. Kompetentny urzędnik, osoba kreatywna i wykształcona - tak o nowo powołanym wojewodzie mówił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Gospodarka morska powinna być priorytetem rozwoju całego regionu - podkreślał Kozłowski.

REKLAMA

Kozłowski zastąpił zmarłego w połowie sierpnia Piotra Janię. Wcześniej pełnił funkcję podsekretarza stanu w resorcie gospodarki morskiej.

"Krzysztof Kozłowski to kompetentny urzędnik; człowiek, który ma wykształcenie prawnicze i odpowiednie kwalifikacje do tego, by pełnić urząd wojewody zachodniopomorskiego" - mówił Błaszczak, wręczając Kozłowskiemu w środę w Szczecinie akt powołania.

Szef MSWiA podkreślił, że Kozłowski w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej "pracował nad projektem ustawy, na podstawie której rząd Prawa i Sprawiedliwości odbuduje przemysł stoczniowy w Szczecinie". "Za poprzednich rządów PO-PSL wyrwano serce województwu zachodniopomorskiemu poprzez zamknięcie stoczni szczecińskiej. Trzeba to naprawić, trzeba odbudować przemysł okrętowy. To jest zadanie priorytetowe dla wojewody Kozłowskiego" - dodał.

Minister Błaszczak przypomniał, że Kozłowski jest z wykształcenia prawnikiem i jako pracownik w biurze poselskim Joachima Brudzińskiego udzielał mieszkańcom Szczecina porad prawnych. "Jest znany z otwartości. Można o nim powiedzieć, że jest oddany sprawom mieszkańców województwa" - powiedział.

"To jest duże wyzwanie, aby objąć urząd po tak ambitnym wojewodzie, jakim był Piotr Jania. Chciałbym, aby kontynuował on misję swojego poprzednika. Rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia Krzysztofowi Kozłowskiemu zadanie, aby był on gospodarzem województwa zachodniopomorskiego" - podkreślił minister.

"Powracam na swoją ukochaną szczecińską ziemię, po 9 miesiącach pracy w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej" - powiedział w pierwszych słowach Kozłowski.

"Z okien gabinetu wojewody zachodniopomorskiego widać szczeciński port; widać gospodarkę morską, która powinna być priorytetem rozwoju całego naszego regionu" - zaznaczył nowy wojewoda.

Kozłowski podkreślił, że ziemia zachodniopomorska "w sposób szczególny była dotknięta negatywnymi konsekwencjami transformacji ustrojowej". "W tej chwili została przyjęta ustawa o odbudowie przemysłu stoczniowego i przemysłów komplementarnych. To wielkie wyzwanie dla rządu, ale także dla wojewody zachodniopomorskiego. Bardzo bym chciał, aby te suwnice, które znajdują się blisko urzędu, już wkrótce zaczęły produkować statki" - dodał.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA